Abraham Hicks – Kontrast a utrpení
Zhlédnuto: 1 493 x

Abraham Hicks – Kontrast a utrpení

Přepis:

Host: Pokud jsem vás tohle ráno správně pochopil, v podstatě jste říkali: Užívejte si každou část cesty…

Abraham: Tohle slyšíte dlouho… “Užívejte si cestu, užívejte si cestu.” Je to trochu otravné, když se chcete dostat tam, kam jdete. Ale jste tam, kde jste, a máte možnost najít spokojenost nebo nespokojenost. To jsou vaše možnosti. Nemáte možnost se teleportovat někde jinde. Neuzavřete tu mezeru času a prostoru, ale máte možnost být uspokojen nebo nespokojen.

Čím více to budete praktikovat, tím více moci budete mít. Dokud každý moment, ve kterém stojíte, který byl pro vás předtím neuspokojivý, protože nebyl takový, jaký přesně jste chtěli, nebude plný nových věcí, které chcete, aby každý moment byl uspokojivý.

Host: Zmiňuji to, protože jsem právě dočetl knihu “A přesto říci životu ano”, ve které autor píše o tom stejném. Moje otázka měla být… někdo se mě tady zeptal: Zeptáte se na tu otázku, pokud vás vyberou? Já na to: Nejsem si jistý. Moje otázka tedy je: Je kontrast a utrpení to stejné?

dawn_in_madrid-wallpaper-1366x768

 

Abraham: Ano, ale utrpení znamená více pozornosti na nechtěné. Kontrast je kontrast… to neznamená chtěné a nechtěné, můžou to být míry chtěného. Kontrast neznamená úžasné věci a příšerné věci. Jsou to různé věci. Je to rozmanitost. Ale když se v kontrastu zaměříte na něco nechtěného, a neředíte to chtěnými věcmi, pak hybná síla nechtěného se může tak zvětšit, že to přejde k utrpení.

Promluvme si o utrpení. Veškeré utrpení… víte, co je veškeré utrpení? Jak malé tak velké? Utrpení znamená, že se připravujete o to, co vaše vnitřní bytí ví o tomto tady a teď. To je utrpení. Je to připravování se o úplnost toho, kým jste. Čím déle a více a intenzivněji to děláte, tím více se o to připravujete. Tato analogie je jako všechny analogie… může vám pomoct, ale nepředstavuje celý příběh.

Jako když máte trochu žízeň, ale netrpíte z toho, že se okamžitě nejdete napít. Ale pokud se ničeho nenapijete delší dobu, žízeň bude větší. A pokud se skutečně připravíte o doplnění té tekutiny, začnete trpět. Silněji a silněji. Když neumožňujete proudit této životadárné energii, spousta lidí si zvykla na velkou míru utrpení, jak se připravují o lásku a namísto toho si vybírají nenávist. Jen protože je to nezabijí, jako kdyby nepili vodu, tolerují to, zvykají si na takový typ utrpení. Zvykají si na utrpení nenávisti.

Na neuspokojivé utrpení nenávisti. Když by mohli prožívat uspokojivou radost lásky. Ale u spousty lidí se to musí hodně zhoršit, než udělají nějaké rozhodnutí, a jak se to tak zhorší, že trpí, nemohou udělat rozhodnutí, protože hybná síla je velmi silná. Pak musí dělat tu příšernou, vše zahrnující věc… meditovat… Musí po sobě žádat toho tolik… “Tak dlouho jsem byl odpojený od blahobytu u tohoto tématu, že nyní musím ztišit svou mysl.”

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte mě a obsah, který zde nabízím. Oceňuji Vaše Dary.

David Dajw Formánek

20953419_686363734905758_3503634576878407982_n

 

Zanechte odpověď

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php