Abraham Hicks – Jak se otevřít proudu peněz

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Mým dalším oblíbeným tématem jsou peníze. Dělala jsem chvíli cvičení s šekovou knížkou.

Abraham: Baví vás to?

Host: Moc mě to bavilo, než jsem se dostala vydávání 85 tis. dolarů denně.

Abraham: Ptali jsme se, jestli vás to baví, ne jestli vás to bavilo. Baví vás to? Ne? Tak s tím přestaňte. Protože když hrajete nějakou hru, která vám přijde jako práce, tak už neslouží svému účelu. Smysl té hry je uvolnit váš pocit prosperity. Pomoci vám praktikovat pocit prosperity. A teď je ta hra na vás moc, o to jde?

Host: Jde o to, že… nevím, jak ty peníze vydat.Už jsem splatila studentské půjčky, koupila několik domů a jela na spoustu plaveb. Nemohla jsem si představit, za co ty peníze mám vydat. Tak mě napadlo, že se moje představivost nemůže dostat do vibračního místa, kam chci. Tak jsem se začala dívat na pořady o bohatých a slavných, abych se naučila, jak ty peníze vydávat. Ale vypadali nešťastně. Tak mojí otázkou je…

Abraham: Narazila jste teď na něco velmi důležitého. Téměř každý má limitující pocity o tom, kolik peněz si spojujete s žitím dobrého života. Máte pocity, kolik peněz je dost peněz a kolik peněz je už příliš mnoho. I když jste to brala jako hru, když jste začala vydávat více peněz, tak jste se začala cítit nepříjemně. A to je velmi zajímavé. Jak jste se dívala na bohaté a slavné, viděla jste je takové, jací jste si myslela, že jsou. Existuje spousta lidí, kteří vydávají spoustu peněz a užívají si to. Ale ze svého místa přesvědčení, které říká, “vydávání peněz je nevhodné,” je nenajdete. Chvíli u toho zůstaňme.

luxury house4

Chceme se vás na něco zeptat. Pokud byste si měla koupit něco, co skutečně nepotřebujete, něco drahého. Řekněme, že se z jedné výletní lodi vydáte do jednoho města a půjdete na místo, kde turisté nejvíce nakupují. A navštívíte klenotnictví. A objevíte tam něco, co je zářivé a krásné. Krása toho upoutá vaši pozornost. Zeptáte se na cenu a řeknou vám, že to stojí 200,000 dolarů. A máte na to peníze. Řekněme, že na účtu máte 220,000 dolarů. Takže si to můžete dovolit. Takže si to koupíte. Jaký o tom máte z tohoto místa pocit? Máte pocit, že nikdo by neměl vydávat tolik peněz na něčem takovém? Máte pocit, že je to plýtvání?

Takže ten šperk obdržíte a dáváte někomu nějaké peníze. A ta osoba ty peníze přijímá. A platí někomu, kdo to zboží přivezl. Takže oni z toho mají také nějaký podíl. A člověk, který ten šperk vyrobil, z toho má nějaký podíl. A materiály pro ten šperk, ti lidé z toho také mají nějaké peníze. Řekněme, že je 20 lidí, kteří budou mít z vašeho nákupu finanční prospěch. Máte pocit, že přispět k finanční prosperitě někoho druhého je plýtváním?

Host: Ne.

Abraham: Někteří z nich za to zaplatí dětem školné. Někteří za ty peníze nakoupí jídlo. Někteří ty peníze darují sirotčincům. Někteří zaplatí daně. Většina z nich zaplatí daně. Kromě toho jednoho, který žije v krabici a snaží se být mimo systém… Takže co se tady skutečně stalo? Přispěla jste do ekonomiky? Přispěla jste k životnímu stylu? Bylo v tom skutečně nějaké plýtvání? Mohla byste říct: “Tohle vážně nepotřebuji.” Ale když se nad tím zamyslíte z hlediska ekonomiky a lidí, kteří z toho nákupu budou mít užitek. Když vydáte peníze za tuhle plavbu, spousta lidí by mohla říct: “Tady být nemusíš.” Ale vemte v úvahu lidi, kteří na té lodi pracují, kteří mají prospěch z vaší ochoty vydat peníze za tu plavbu.

luxury house3

Odkud máte tu představu, že vaše podílení se na ekonomickém systému způsobuje něco špatného? Jak jste přišla k tomuto vědomí nedostatku? Když všichni vyměňujete své dary služby v tomto ekonomickém systému. Chceme vám říct, že čím více peněz umožníte skrze sebe proplout a k čím více místům ty peníze nasměrujete, tím více povznášíte. Dívala jste se na vaši ekonomiku? Víte, že je vaše ekonomika je na nejvyšší úrovni? A chápete fakt, že to nebylo tak dlouho, kdy jste obchodovali s korálky a kožešinou? Vaše ekonomika není větší, protože jste se napojili na nějakou vesmírnou loď, která sem potrubím vedla zdroje z jiných galaxií.

Vaše ekonomika se pouze vylepšuje, protože jste našli jiné způsoby, jak svou lidskou vitalitu se sebou navzájem vyměňovat. A čím více to vyměňujete, tím jste vitálnější, a čím je vaše ekonomika vitálnější, všichni vyhrávají. Kdybyste to nasávala a nevypouštěla ven, tak bychom pochopili, že v tom bude nerovnováha. Stejně jako kdybyste se snažila nadechnout vzduch… Jak se nadechnete a neumožníte vzduchu vydechnout… Jinými slovy – i s dýcháním tam je zádrhel. Rádi používáme analogii nádech, výdech, nádech, výdech… je to snadné. Když utíkáte, potřebujete dýchat víc, když spíte, potřebujete míň. Neděláte to tak, že se nadechnete a zadržujete ten vzduch v obavě, že později už více vzduchu nebude.

Nikdy se ráno pořádně nenadechujete v obavě, že odpoledne v atmosféře moc nezbude. “Musím to získat vše, dokud můžu.” Očekáváte, že vzduch tam pro vás kdykoliv bude. Chceme, abyste pochopili, že vitalita, jasnost a peníze tam jsou. Kdykoliv tam pro vás jsou. Nadechněte je, vydechněte… A to je smysl té hry. V tomto vám má ta hra pomoct. Myslet na věci, které byste rádi použili jako svou záminku umožnit penězům přitéct. Ale pokud budete mít pocit viny z vydávání peněz, tak čím více tu hru budete hrát, tím hůře se budete cítit. Proto se vás jako první ptáme: Jaký z té hry máte pocit? Pokud bychom byli na vašem místě, když ty peníze vydáváte, myslete na ty, kteří z těch peněz budou mít užitek. Myslete na to. Vnímejte se jako filantropka, která naplňuje svůj život věcmi, které se vám líbí a povznášíte při tom druhé, od kterých to kupujete. Dobře. Děkuji.

Překlad: Dajw

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Abraham Hicks – Umění tvoření a přijímání peněz

Pokud se vám videa a články líbí, můžete ZDE darem podpořit překlady. Přepis: Host: Zdravím. Mám …

3 komentáře

  1. Skvělé! Moc děkuji:)

  2. Pomoc v konkrétním jasném příkladu.
    Velmi děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *