Abraham Hicks – Od zármutku k radosti

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Abraham: Jak se máte? Cítíte, že máte nad svým životem větší kontrolu? Začínáte se cítit trochu nepřemožitelně? Těšíte se vyrazit tam ven a rozjet to? Jste rádi, že víte, že můžete dělat, být nebo mít cokoliv? Nelíbí se vám myšlenka spolupracujícího vesmíru? Nelíbí se vám ukazatelé, kteří vám říkají o vaší vibraci? Záleží na tom, kde dáte člun do řeky, když se pohybuje tímto směrem a vše, co chcete, je tam dole? Záleží na tom? Nezáleží, že?

Host: Zdravím. Minulý podzim jsem četla Požádej a je ti dáno a měla úžasnou zimu. Manifestovala jsem si… Můj táta 10. května onemocněl a 4. června zemřel. Moje máma nyní dostala prognózu 2-6 týdnů života. Tohle léto pro mě bylo velmi obtížné. A teď se zaměřovat na šťastné myšlenky a myslet na věci, ze kterých se cítím dobře, když… já, můj bratr a sestra jsme zaplaveni zármutkem, vztekem, povinnostmi uklidit pozemek. Rodiče byli rozvedení, takže musíme uklidit dvě domácnosti. Chtěla bych slyšet, co byste k tomu řekli.

Abraham: Vaši rodiče byli dost chytří na to, že chcípli zpět do souladu. Taková poslední zoufalá snaha pro oba z nich, ale i tak to fungovalo. Jelikož vy brzy nechcípnete, doporučujeme, abyste našla soulad tady. Řekneme vám to tak, abyste to pochopila. Řekneme to jemně a snadno. Chceme, abyste si všichni vyslechli tohle ve vztahu k tématu lidí, na kterých vám záleží, kteří zemřeli. Chceme, abyste si vyslechla dva zásadní body. Pak se budete cítit lépe.

road_summer_2-wallpaper-1366x768

Zaprvé. Když někdo, na kom vám záleží, odejde pryč… Ať už vám odejde partner nebo někdo se odstěhuje daleko, nebo někdo zažije to, čemu říkáte smrt. Myslíte si, že vám ten člověk chybí. Nechybí vám ten člověk, ale chybí vám soulad, který jste měla předtím, než jste se takto zaměřovala. Jinými slovy zármutek není smutek z umírání vaší matky nebo otce. Zármutek je to, že vám chybí, kým jste. Zármutek je pocit, kdy vibrujete zde nalevo, ale ve skutečnosti vibrujete zde napravo. Zármutek je pocit odloučení.

Víme, že se snadno řekne: Ano, ale cítím zármutek kvůli tomu. My říkáme: Řekněte to jinak, namísto tvrzení: Cítím zármutek kvůli něčemu, s čím nic nemohu udělat. Nemohu svého tátu přivést zpět a své mámě nemohu v přechodu zabránit. Cítím tento zármutek, protože se zaměřuji tak, že jsem mimo soulad… s tím něco udělat můžete. Zármutek, který cítíte, je vždy o tom, že si nedovolujete být tím, kým skutečně jste.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Nejhlubší otázka, jaká kdy byla položena

Víme, že máte pocit, že to je dobrý důvod cítit zármutek, ale musíme vám říct, že neexistuje dobrý důvod se oddělit od toho, kým jste. To je první věc. Další věcí, kterou vám chceme říct, je to, že jak pochopíte, že jste zdrojovou energií ve fyzickém těle, a nefyzično si je vás vždy vědomo, a jak si vzpomenete, že ti lidé, na kterých vám záleží, kteří nyní skotačí s nefyzickými bytostmi jako jsme my, mají snadný přístup k vám, ale vy nemáte snadný přístup k nim… Musíte být ve vibračně shodě s místem, kde nyní jsou.

sunset_from_a_plane-wallpaper-1366x768

Máte tendenci říkat: Budu se cítit lépe, pokud změním okolnosti, ale protože je změnit nemůžu, nebudu se cítit dobře, Namísto toho musíte říct: Nemohu změnit okolnosti, ale trvám na tom se cítit dobře navzdory okolnostem. To znamená, že vám musí více záležet na tom, jak se cítíte, než jak se cítí ti kolem vás. Spousta lidí si myslí, že byste neměla oslavovat to, že vaši rodiče se znovu vynořili do čisté pozitivní energie. Spousta lidí si nemyslí, že je skvělé, že se ti lidé jedním rázem zbavili veškerého odporu a nyní se plně sladili se všemi svými touhami, které za života měli. Myslíme si, že to je důvod pro oslavování, ne důvod pro zármutek.

Je zajímavé, že někdo se dokáže dostat do pozice, kdy úplně uvolní odpor a vynoří se znovu do nefyzična, a ti, kteří to sledují, to vnímají naprosto opačně. Máte kolem tématu smrti tolik mylných představ, že ani nevíte, co to je. Neuvědomujete si, že je to počátek čistého souladu, že je to o sladění se s úplností toho, kým jste, že tak získáte svou moc zpět. Kdybyste věděli, jak je smrt úžasná, nepřáli byste ji těm mizerům, na které jste naštvaní. Tak dlouho si smrt spojujete s něčím špatným… “To by tě mohlo zabít.” vám říkají. “To by tě mohlo zabít.” Jakoby bylo otřesné zemřít, když ve skutečnosti smrt neexistuje, a znovu se vynořit do úplnosti toho, kým jste, není příšerná věc. Potřebujete pro smrt jiný výraz.

Neměla byste říkat: Můj otec zemřel. Měla byste říct: Můj otec uvolnil svůj odpor a plně se sladil s tím, kým je. Nyní si je vědom mě a já mám k němu přístup více a plněji než kdy předtím.

beautiful_sunset_scotland-wallpaper-1366x768

Host: Ano. V tom jste se trefili, protože moje další otázka byla… Nejsem vdaná a nemám děti. Myšlenka, že bych bez rodičů byla sama, byla děsivá. Ale jsem dospělá, neměla bych se toho bát..

Čtěte také:  Abraham Hicks - Důvod pro fyzický život

Abraham: Poté, co rodiče Esther zemřeli, Esther sebe a Jerryho začala lidem představovat jako: “Jsme Jerry a Esther. Oba jsme sirotci.” Aby si z toho udělali srandu. To bylo trochu lehkomyslné. Moc dobře jste to nepřijali. Stále jste fixovaní na tu představu o smrti, co?

Chceme, abyste si poslechla následující. Už jsme to říkali, neslyšela jste to, ale nyní můžete. Nebojíte se, že bez rodičů budete sama. Kvůli tomu, jak jste se zaměřovala, jste byla sama bez svého zdroje. Tento prázdný pocit je pokles ve vašem napojení na to, kým jste, ne ztráta vašich rodičů. Nechybí vám vaši rodiče, ale chybí vám pocit napojení, který vám často poskytli. To je velká myšlenka, že? Nechybí vám váš partner, ale pocit spojení, který vám váš partner někdy pomohl nastolit. Nechybí vám váš rodič, který je mrtvý, nebo umírá, ale chybí vám spojení, které si spojujete s bezpečností nebo s někým, kdo vás má rád.

road_among_trees-wallpaper-1366x768

Chceme vám říct, že nikdy nebudete oddělená od… vyjádříme to jinak. Zdroj uvnitř vás se na vás nikdy nepřestane zaměřovat a vždy tam pro vás bude. Nikdy nepřestane vás k sobě volat. Někdy se ale můžete fixovat na věci, které vám neumožňují k němu jít. Přes to se ale dostanete. Není pro vás totiž přirozené se tak cítit. Zatímco tento zmatek kvůli tomuto všemu vyžaduje, abyste se na to zaměřovala, takže jste mimo soulad víc, než jste kdy v životě byla kvůli tomuto všemu.

Host: Ano.

Abraham: Ale vrátíte se do souladu rychleji, protože nyní víte, jak to vše do sebe zapadá.

Nebude to pro vás obtížné. Jen trocha času a trocha koncentrované snahy… Ani nemusíte to, co jsme vám dnes řekli, záměrně uplatnit. Už to tak přirozeně víte, že si můžete říct třeba: Tohle přejde. Vše je v pořádku. Nechci, aby ani jeden z nich zde zůstal. Nechci, aby se táta vrátil a nechci, aby máma zůstala. Vím, že tohle je pro ně cesta nejmenšího odporu. Vše je v pořádku. Vím, že jsou na cestě zpět do čistého souladu. Jsem také na cestě do souladu, rozdíl je v tom, že oni pro to chcípnou, a já se pro to zaměřím.

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

12 komentáře

 1. Dobrý den, děkuji za všechny Vaše překlady, jste skutečně skvělý…někdy se však nepodaří pořeložit správný význam slov…jako např. zde u slov …chcípnout….myslím, že tak to myšleno Abrahamem jistě nebylo…asi je třeba i v překladu použít více citu. Mám od nich skoro všechny knihy a v žádné toto slovo není použito…je to můj pocit a nedělá mi dobře.

  • Abraham tady v angličtině používá slovo “croak” – v překladu “chcípnout” nebo “zdechnout”. V několika videech říká, že se snaží být co nejméně “uctiví” ke smrti, protože žádná smrt neexistuje. Proto často místo “zemřít” říkají “chcípnout” – není to chyba v překladu, pouze to překládám tak, aby to evokovalo stejný význam, jaký to evokuje těm, co anglicky hovoří 🙂

   • Správné a příhodné, moc díky. Taky jsem se pozastavila nad vyrazem?. Naš vztah ke smrti byl deformovan.Tady je uváděn do “živych” souvislosti. Opravdu vyživné. Opět DIKY.

    • Pokud vás to zajímá tak např. v Kosmově kronice je pasáž o tom, jak se “křesťanský” kníže Břetislav rozčiluje, že obyvatelstvo ještě pořád žije v zajetí “pohanství” a místo, aby na hřbitovech bylo ve vážné uctě k zemřelým, tak se tam klidně chechtá a tancuje.

  • Slovo chcípnout Marie používá Abraham i v knihách, taky je mám všechny. Určitě jste to tam přehlédla.

 2. Ráda si čtu videa ,kde je i vidět Ester a lidi. Je to lepší ,jako bych tam byla.:-)Dekuju moc.

 3. Dobrý den, ráda bych poděkovala za všechny překlady, které mě vždy v tu správnou chvíli nakopnout přesně tak, jak potřebuji 🙂 Abraham jsou úžasní a jejich vysvětlení jsou logická a po přečtení víceméně jasná 🙂 Připojuji se k tomu, že mám ráda videa, kde je vidět Ester a účastníci semináře, navodí to opravdu atmosféru přítomnosti v sále.
  Nedá mi to, abych neokomentovala připomínku Marie k použití slova “chcípnout”. Napadlo mě co by na to asi řekli Abraham? a přišla mi následující odpověď: “Je to můj pocit a nedělá mi dobře” – aha, tady má někdo špatný pocit. Co je špatný pocit, to je známka odpojení, neboli odklonění se od směru, může za to Dajw ? Anebo je to prostor k tomu, abych se zastavila a zachytila ten špatný pocit, protože můj špatný pocit přece mohu ovládnout jedině já sama, a to navzdory k okolnostem, protože pro mě je nejdůležitější MŮJ DOBRÝ POCIT. Špatný pocit je vzkaz mého zdroje ke mě, že jdu jiným směrem:-) Abraham by to vyjádřil možná trochu jinak :-), ale inspirace mi přišla a tak jí sdílím:-) Přeji krásný den všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *