Abraham Hicks – Buďte záměrní příjemci

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Abraham: Takže je to vše, nebo ještě něco?

Host: Ještě něco. Mohu?

Abraham: Ano.

Host: Pracuji pro firmu zabývající se hubnutím. Zhubla jsem, udržela si tu váhu a teď s tím pomáhám druhým. Cítím, že v této chvíli to pro mě možná není to nejlepší místo, protože svoje dary a talenty nepoužívám tak, jak jsem je používala dříve.

Abraham: Ale… vidíte, přílišné snažení si vytvořit plán… Víme… učíme podstatu záměrného tvoření a víme, že vás pobízíme, abyste si psali nový příběh a říkali ho tak, jak chcete, a to, co děláte, je z velké části díky tomu, že chcete být záměrní tvůrci. Ale tyto dny, to, co u vás konkrétně zdůrazňujeme, je to, abyste byla záměrným příjemcem. Protože… je to stejná otázka. Vše, o čem mluvíme, je stejná otázka. Ta otázka je: “Asi mám ve vortexu nějaké věci a snažím se je odtamtud dostat ven.” Byli bychom raději, kdybyste řekli: Vím, že mám ve vortexu různé věci, a budu žít šťastně až na věky. Vím, že je mám ve vortexu, a radostně je nechám se mi zjevit, než abych se snažila to zařídit

algodones_dunes_california-wallpaper-1366x768.

Máme vás moc rádi… ale jste blázni, co musí mít vše neustále pod kontrolou. Spoustu věcí nemůžete kontrolovat. Pokud nás vyslechnete, a dokážete nám uvěřit, když říkáme, že všechny své touhy jste si dali do vortexu, a jsou dobře známé. Vesmír o nich dobře ví. Zdroj uvnitř vás o nich dobře ví. Jsou známé. A vaše práce je být co nejvíce šťastní, svobodní, uvolnění a bez starostí, a jak ty nápady přijdou, samotné nápady jsou manifestací, které vás těší, ne získání něčeho, co si myslíte, že vás potěší. To je ten rozdíl. Každý nápad, který přichází, je cenný kousek, který hledáte. Je to nový vánek života, který hledáte.

Proto říkáme, že každý den je nová fáze života. Nové příchozí myšlenky. Nesnažte se do své úspěšné, pokračující budoucnosti promyslet. Prociťte se do ní tím, že uznáte své štěstí a svou jasnost. Umožněte si být příjemcem toho, a ne diktátorem nebo dirigentem. Víme, že tato slova si zdánlivě zcela protiřečí tomu, že jste záměrní tvůrci svého života. Myslíme to tak. Zatímco jste tvůrci svého života, tak kdybychom byli na vašem místě, záměrně bychom tvořili tak, že bychom chápali zákon přitažlivosti, jako vy, a vortex, jako vy, a chápali bychom, co znamená být šťastný, jako vy, a začali bychom být šťastní, a sledovali bychom, co bude následovat.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Poděkujte za problém

norway_mountains_2-wallpaper-1366x768

Protože otázky… už jste je položili. Žádání už máte za sebou. Žádali jste tolikrát, že by vás to zaměstnalo na 20 nebo 30 životů. Žádání jste provedli, teď je načase zpeněžit své žetony. To uděláte tím, že budete šťastní, ne zkoumáním… Prociťte rozdíl mezi myšlenkou/nápadem, která ve vaší mysli exploduje, a tím, že hledáte nápad. Hledat nápad/myšlenku znamená nebýt ve stavu přijímání. Nápad, který ve vaší mysli exploduje, je důkaz stavu přijímání. Tady je to, tady je to… Hledat nápad/myšlenku je to stejné, jako hledat manifestaci před tím, než se cítíte dobře. Protože myšlenka, která exploduje, je také manifestací.

Tohle je zásadní a důležité objasnění. Když se lidé ptají: Co děláš? Na co myslíš? “Na to být šťastná.” Nebo když ve vás exploduje myšlenka a nadšeně vysvětlíte: Už vím, co chci dělat! To je úplně něco jiného. Ale hledat myšlenku, abyste se tak mohli cítit, znamená nebýt ve stavu příjímání.. Je to jasné?

Host: Ano, obecně nemám pocit, že nějaké nápady hledám. Obecně mám pocit, že jdu po proudu a miluji to a užívám si to.

Abraham: Takže tohle akorát používáte jiným způsobem? Mluvíte k nám v jiných výrazech, protože od nás chcete nějaké konkrétní odpovědi?

Host: To je dobrá otázka. Jistě… nechce každý od vás konkrétní odpovědi?

Abraham: Ano, ale chceme, aby se vám konkrétnosti ukázaly. Chceme, abyste je vy uskutečnila. Což skoro znamená: Na nic se nás neptejte, protože vám dáme nejasné odpovědi o tom, jak se dostat do stavu přijímání, abyste mohla přijímat, protože slova stejně nic neučí… překvapivé, že? Dost toho namluvíme.

beautiful colorful sunset with sun rays
beautiful colorful sunset with sun rays

Tak jste tady. Mluvíte s nekonečnou inteligencí o čemkoliv, co chcete. Stojíte na místě ve vztahu k tomu, co máte ve vortexu. Ze všeho, o čem byste chtěla mluvit, napadá vás něco, nebo vám stačí vědění, že to k vám přijde přirozeně?

Host: Stačí mi vědění a říkám si: Kéž bych teď seděla v kabrioletu a vítr by mi foukal do vlasů. Protože to je tak radostný a vzrušující pocit.

Abraham: Ano, a tohle je přílišné snažení.

Host: Ano, cítím to.

Abraham: A když se moc snažíte, nikdy nejste ve stavu přijímání. To je tou podstatou. Velmi dobré.

Nedávno na delším semináři na výletní lodi někdo žádal nějaké cenné kousky, tak jsme začali poukazovat na kousky, a jak k nim dochází. Tohle byl cenný kousek. Je to něco důležitého.

Čtěte také:  Jak důvěřovat zákonu přitažlivosti?

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Jak urychlit manifestaci toho, co chceme?

Zde se dozvíte, co je nejdůležitější manifestací a proč vlastně chceme vše, co chceme. A zjistíme, co přestat dělat, abychom urychlili manifestaci toho, co chceme.

15 komentářů

 1. Skoro to vypadá, jako by Abraham vygradoval do stavu “už všechno víte, už od nás nic nepotřebujete” nemáte takový pocit … ?

 2. Spíš záleží, kdo před ním sedí, když to nechce někdo stále pochopit, tak ho prostě pošle kamsi… :-)))))

 3. Taky zajímavý úhel pohledu 🙂 , díky za něj.

 4. Vnímám změnu po fyzickém odchodu Jerryho. Od té doby Abraham stále mluví o kontrastu a jak získat věci nebo si zkrátka plnit přání jen z kontrastu. To znamená, nejdřív si vytvořit to nechtěné, abych vzápětí vytvořila to chtěné. Podle Abrahama je to jediná možnost lidského života.
  Mám na to trochu jiný názor, nemyslím si, že krásné, dokonalé, radostné zážitky lze získat pouze z kontrastu. Ale na to si každý musí přijít sám.. 🙂

  Jediné co k tomu napíšu je – když se tím co chci mít nebo co chci zažít STANU, JSEM TÍM, tak už žádný kontrast nevnímám, nezažívám ho, nevytvářím jej, nevnímám jej, protože jsem trvalým a věčným tím o co stojím – láskou, radostí, hojností, zdravím atd.

 5. Já jsem si toho všimla taky … toho nabádání kontrastu … beru věci hodně pocitově, ale neumím je dobře vyjádřit, to přichází až s tím když mě někdo navede 🙂 …ale vím, že jsem se právě nedávno necítila dobře když jsem četla o kontrastu – tady v nějakým z posledních překladů. A jak vždy učili, tak vše je hlavně o pocitech. … Takže díky Verko 😉

 6. Nevidim ziadny kontrast v tomto videu. Len odkaz na dolezitu vec:

  Keď sa moc snažíš, nikdy nie si v stave prijímania ☺…

 7. Je velmi zajímavé, jak každý věci vnímáme přes své filtry. Pro mě je kontrast jen informace. Bez studeného nebudu vědět, co je teplé. A ano, také vnímám, že se máme bavit, užívat si, moc se nesnažit a ve všem, co je okolo nás vidět dokonalost. Koneckonců otázka má jinou vibraci než odpověď. A pokud se pořád ptám (a to stále dělám ) nejsem ve stavu přijímání.

 8. S Jerrym je to zvláštní, měl Abrahama přímo u nosu, byl šťastný – a přesto zemřel na leukémii.

  • jj je to zvláštní, asi by se to lépe chápalo kdyby odešel z ničeho nic, ale leukémie nějakou dobu trvat musela, než přišla smrt …

   • Někde to Abraham vysvětloval, že to bylo jeho přání, chtěl více pomáhat lidem, proto přešel do jiné úrovně, dlouhodobou nemoc měl proto, aby si na to postupně zvykala Esther, i tak si myslím, že se s tím těžko smiřovala. A pro ni to znamenalo, stát se sama sebou, dost na něho spoléhala… Jestli to nebylo v tom dlouhém rozhovoru s Waynem Dyerem. Existuje ještě někde s českým překladem?, nemohu ho dohledat, neví někdo prosím?

    • Super Kate, děkuji … já jsem si to takhle myslela, že chtěl odejít, jen mi nedávalo smysl to, že tu nechává Esther ….asi mám podobnou povahu jako Esther, vím, že smrt je součástí života a že každý si tu splní to co potřebuje a pak jde, ale i tak to je někdy těžký.

 9. Nějak mi to nezcvaklo. Na jednu stranu si máme představovat co nás dělá šťastnými a mít z toho dobrý pocit ( kabriolet a vítr ve vlasech 🤩) ale na druhou stranu pokud to udělám tak je to přílišné snažení. Tak nevím. Rozumí tomu někdo?

  • Zdravím 🙂

   Můj osobní názor je ten, že když máš dobrý pocit z toho, že na tu věc myslíš, tak to není přílišné snažení. Ale pokud se do toho !nutíš”, pak je vhodné toho nechat. Ale nejsem na to expert, každý si to může vyložit jinak. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *