Abraham Hicks – Čáry máry soustřeďte se

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Posloucháte tohoto, tohoto a tohoto a používáte různá kritéria, která by vám měla pomoct se rozhodnout, ale ve spoustě případů… obzvláště když věci nejdou tak, jak chcete, ale platí to u všech lidí. Ne vždy… skoro nikdy… ne moc často… skoro nikdy… Neumožňujete si kráčet po své cestě nejmenšího odporu. Tím myslíme, že jste daleko víc, než vidíte tady ve fyzičnu.

Jste energií Zdroje. Jste jejím rozšířením. A když se na tuto energii Zdroje napojíte, tak začnete chápat, co jste chtěli dělat, jak jste se chtěli cítit, když jste se rozhodli vstoupit do těchto fyzických těl. Uvedli jste do pohybu vibraci, která vám velmi slouží. Ta vibrace vydláždila cestu. Je to cesta, kde není odpor, kromě odporu, který na ni vnesete sami. Chceme mluvit o čemkoliv, co vás zajímá. Ale je naší touhou, že jak z tohoto setkání odejdete, tak budete chápat, co znamená cesta nejmenšího odporu a jak se na ni dostat.

Když někteří slyší cesta nejmenšího odporu, tak si řeknou: “Chcete po mně, abych byl líný. Abych dělal to, co je pro mě nejsnažší.” A my na to – přesně tak. Ale pak povíte: “Byl jsem vychován, abych takový nebyl. Byl jsem vycvičen k tomu, abych… se podvolil. Byl jsem vycvičen, abych tomu dal vše, co mám. Abych věci prosazoval. Abych vytrval. Byl jsem vycvičen k tomu, že bez práce nejsou koláče. A my na to říkáme: A jak vám to zatím vychází? Unavuje vás to. Jste z toho rozčílení. Není pak z vás příjemná společnost. Tato ctnost, kterou… se tak tvrdě snažíte dosáhnout… Existuje snažší cesta. Snažší, protože je podpořena souladem.

1837580

Je to cesta nejmenšího odporu. Tím myslíme cestu toho, kým skutečně jste. Je to cesta vaší touhy. Abyste tuto cestu objevili, nejprve musíte přijmout, vrhneme to na vás… Nejprve to nepřijmete, ale ke konci dne vás už zlomíme. Každý má svou vlastní cestu. A to je ošemetné. Protože vy… máme vás moc rádi. Strkáte nos na cesty druhých lidí. Moc se staráte… A to protože používáte jiná kritéria než svůj vlastní naváděcí systém, abyste pochopili, jaká je ta vaše cesta. A tak se díváte kolem sebe a rozhodujete se, co je špatná a správná aktivita. Co je správné a špatné chování. Snažíte se to vyřešit způsobem orientovaném na akci na této hraně manifestace.

Chceme vám říct, že tento způsob je těžký a zabere příliš dlouhou dobu. Chceme, abyste dnes pochopili, že v sobě máte naváděcí systém. Vysvětlíme vám, co je to a jak jste ho získali. A tento váš naváděcí systém zná cestu ke všemu, co chcete. Vaše vnitřní bytost, ať už té energii Zdroje chcete říkat jakkoliv, si je vědoma, kde se právě nacházíte ve vztahu ke všemu, co chcete, a zná cestu k tomu. Říkáme tomu cesta nejmenšího odporu, protože vám ukazujeme cestu, kterou ze své pozice nejpravděpodobněji uvidíte.

Slyšeli jste, jak dobrá ta slova byla? Jakmile se naladíte, jak se začnete milovat, jak budete meditovat a cítit se dobře a budete mít z života dobrý pocit, jak budete vstávat s úsměvem na tváři, jak si budete všímat krásných věcí kolem sebe, tak na své cestě budete téměř bez odporu. My vám nabízíme jasné chápání toho, kde je něco, co chcete, a když budete ve stavu přijímání, uslyšíte to, a půjdete tomu naproti. Snadno, bez námahy, radostně. Pokud ale stále omíláte to, co je správné a špatné, viníte toho a toho, zlobíte se na sebe kvůli tomuto, srovnáváte se a žárlíte… nelíbí se vám, kde jste, štve vás také, kde jsou všichni ostatní.

Čtěte také:  Ladění se na pocit lehkosti

Pokud se angažujete v tomto všem… a sledujete Novu… pokud se tím zabýváte… Pokud jste kvůli tomu všemu podráždění, pak nejste schopni najít cestu bez odporu, protože s ní nejste ve vibrační shodě. To ale neznamená, že váš vnitřní Zdroj vám ji neukazuje. Začneme od znovu. Chceme, abyste si tohle poslechli. Cesta nejmenšího odporu… uvedeme vám příklad. Řekněme, že chcete dostatek finančních prostředků, abyste mohli dělat to, co chcete. To zní moc pěkně, že?

1837624

A pak si řeknete: “Nemám ale peníze na vše, co chci dělat.” Právě jste na svou cestu vnesli odpor. A teď byste namítli: “Ano, protože čelím realitě, Abrahame. Nejsem jako vy. Nedokážu jen předstírat, že to je jiné, než jaké to je.” My ale nepředstíráme. My víme. Na naší cestě jen není odpor jako je někdy na té vaší. Máte aktivovaný odpor. Chcete peníze, ale věříte, že budete muset pro ně pracovat. V tom je trocha odporu.

Také ale věříte, že musíte dělat tohle, co dělat nechcete. Teď nás poslouchejte. Jakmile to pochopíte, jak vám to řekneme na začátku tohoto dne, pak vše, co řekneme, snadněji uslyšíte, a odejdete odsud s daleko menším odporem, který jste zatím nezažili. Věci k vám budou proudit daleko snadněji. Bude se vám to líbit. Chcete teda peníze. To zní jako cesta nejmenšího odporu. Protože byste mohli vyměňovat slepice a nábytek… Mohli byste vyměňovat služby. Nic z toho ale není přenosné. Není to praktické. Rozhodli jste se, že chcete dolary. To je cesta nejmenšího odporu.

A pak si řeknete: “Ale musím jít do práce” – v tom je odpor. Chceme se vás zeptat, co je cesta nejmenšího odporu. Jít do práce a získat dolary nebo nejít do práce a nemít dolary? V takovém případě cestu nejmenšího odporu snadno chápete, že ano? Řekněme, že půjdete po cestě nejmenšího odporu, protože si rádi žijete dobře a rádi jíte jídlo, apod. A tak se vydáte na cestu nejmenšího odporu a jdete do práce. A jak jdete do práce, tak obdržíte nějaké dolary. Pak si ale začnete všímat věcí na té práci, které se vám nelíbí.

Kolegové jsou k vám možná nepříjemní. Nebo vás nechápou. A jak se na to soustředíte, tak začnete na cestě aktivovat odpor. Teď jste se postavili do těžké pozice. Chcete pracovat… ve skutečnosti nechcete… ale chcete pracovat, protože chcete peníze, ale nechcete v tom mít potíže. Teď to vypadá, že stojíte před těžkou volbou. Chcete něco, co si myslíte, že nemůžete mít. Chceme, abyste pochopili, že si tu cestu můžete urovnat víc, než si myslíte. Můžete se soustředit na věci, které se vám v té práci líbí. Takto byste si mohli vydláždit cestu menšího odporu.

sun-sucked-in-to-the-vortex-fantasy-hd-wallpaper-1920x1080-5444

Čím více to budete dělat, tím vám zákon přitažlivosti pošle více věcí, které se vám také líbí. Vaše cesta tak bude snažší a snažší. Esther sledovala jistý scénář u rodiny, kterou má moc ráda. Ta rodina měla několik členů a Esther přemýšlela nad cestou nejmenšího odporu, o které pořád mluvíme. Esther teda pozorovala dvě děti, jak se mezi sebou handrkují. A pomyslela si: “Mojí cestou nejmenšího odporu je odtud co nejrychleji vypadnout.” Nelíbilo se jí to.

A pak si řekla: “Nechci ale ranit jejich pocity.” Co je v tomto případě cesta nejmenšího odporu? Zranit své pocity nebo jejich pocity? Nad tím je třeba se zamyslet. Esther teda udělala, co dělá obvykle. Rozhodla se ranit své vlastní pocity. Za daných okolností to bylo snažší. Vybrala si cestu nejmenšího odporu. Pak si svou cestu ale urovnala tím, že si řekla: “Budu tohle pozorovat z jiného úhlu pohledu. Podívám se na to z hlediska cesty nejmenšího odporu.” Tak pozorovala toho chlapce, jak se hádá se svou starší sestrou.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak najdete tu správnou cestu?

A pomyslela si: “Kdybych byla jí, mou cestou nejmenšího odporu by bylo odejít do svého pokoje.” Ale pozorovala je a ta holčička se takto nerozhodla. Rozhodla se pro cestu většího odporu. A tak mu to oplatila. Bylo v tom více odporu, více slov, více rýpání, více úmyslného konfliktu. Esther je ale nyní na své cestě nejmenšího odporu, protože našla způsob, jak tam být, a necítit se rozladěná. Protože teď pozoruje něco, co chce pochopit. Vidíte, jak se její cesta urovnává? A tak teď pozoruje další cesty.

Ta holčička je čím dál více frustrovaná. Mluví hlasitěji. Je čím dál více popuzenější. A teď chce do toho zaplést svou mámu. A její máma právě vkročila na cestu většího odporu. Teď se zdá, že by to celé měla vyřešit jejich máma. A Esther si říká: “Kdybych byla tou mámou, šla bych do svého pokoje.” Nedělala bych jejich cestu nejmenšího odporu svou cestou. Byla bych bez snahy vyřešit nemožné. Protože tomu na kloub nikdy nepřijdete. Nezjistíte, kdo co začal… V jakékoliv chvíli můžete udělat akorát to, že se vydáte na cestu nejmenšího odporu. Esther teda pozorovala. Mámě to chvíli docela šlo.

1656072

Nechtěla do toho zasahovat. Ale už toho zažila dost, tak toho víc nevydržela, a pak se vrhla doprostřed cesty většího odporu. A Esther si řekla: “Tohle je vážně dobré. Začínám chápat tuto cestu nejmenšího odporu.” Chceme, abyste si z toho odnesli… Rádi byste slyšeli šťastný konec. Nikdo nezemřel. Zatím… A to vše samozřejmě pominulo. Ale bylo to více nepříjemné pro všechny zúčastněné, než to muselo být, protože nikdo z těch zúčastněných nechápal, že je prospěšné se vydat na cestu nejmenšího odporu.

Chceme, abyste pochopili tohle. Když jste uprostřed akce. Když jste uprostřed konverzace. Když jste uprostřed události, tak už jste aktivovali dost odporu. Chceme, abyste si odsud odnesli pochopení, abyste se vydali na cestu nejmenšího odporu v raném stádiu. Možná ještě předtím, než k nějaké akci dojde. Aktivujete tak vibraci, která buď je souladu s tím, kým jste, nebo není. Jste v dané chvíli s vašimi myšlenkami v plném souladu s tím, kým jste, nebo jste v menším souladu s tím, kým jste.

Tato vibrace, která jádrem všeho, co děláte, co žijete, co dělají a žijí ostatní, a vše, co cítíte… Tato vibrace… Zákon přitažlivosti totiž nabírá na obrátkách. Tato ve vás aktivovaná vibrace se vyvine, zintenzivní se, znásobí se. A první věc, co se z té vibrace stane, co je něco, co rozpoznáte, můžeme tomu říct manifestace. První věc, kterou dokážete rozpoznat, budou vaše myšlenky. Myšlenky jsou totiž manifestace. Na nevědomé úrovni přijímáte vibrace a převádíte je do něčeho smysluplného. Takto se z vibrací stávají myšlenky, ze kterých se stávají věci. Tohle je evoluce všech věcí, všech myšlenek. O tom je tvoření. A vy jste tvůrci, kteří svým soustředěním tvarují hlínu.

Esther nedávno slyšela matku, jak se své děti snaží připravit na nástup do letadla. A řekla jim: “Teď nastoupíme – čáry máry soustřeďte se.” A Esther si řekla: “To se mi líbí, to si s sebou vezmu.” Čáry máry soustřeďte se. Když se soustředíte, tak je to jako byste kouzlili. Je v tom moc a jasnost.

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Jak urychlit manifestaci toho, co chceme?

Zde se dozvíte, co je nejdůležitější manifestací a proč vlastně chceme vše, co chceme. A zjistíme, co přestat dělat, abychom urychlili manifestaci toho, co chceme.

1 komentář

  1. ,,A sledujete Novu,”
    Úžasné! Souhlasím 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *