Abraham Hicks – Fungují afirmace? A jak je správně používat?

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Na tomto a ostatních seminářích jsem se naučila, že když zdroj o něco požádáme, tak je nám to dáno. Vědět, že je to hotové. A zapomenout na to. Pak tu jsou ale afirmace, které neustále opakujete. Ale nezapomínáte na to, protože na to stále myslíte. Je jeden způsob lepší než druhý? Nebo kombinace?

Abraham: Položíme vám otázku. Když o něco žádáte, a věříte, že vám je vždy dáno, musíte žádat znovu?

Host: Ne. Protože už vím, že je to hotové.

Abraham: Pokud žádáte opakovaně, co to říká o vaší víře?

Host: Že tomu nevěřím.

Abraham: Může vám být dáno v takovém případě?

Host: Ne.

Abraham: A změní něco opakované žádání?

Host: Nejspíš ne. Dobře. Proč se tedy vůbec afirmace používají…?

1998177

Abraham: Protože afirmace… jsou způsob, jak praktikovat pocit toho, co chcete. Tudíž tvrzení, že afirmace nefungují, není přesné. Ani tvrzení, že afirmace fungují, není přesné. Přesné tvrzení by bylo: pokud se při říkání afirmace cítíte lépe než předtím, než jste ji řekla, pak vám tato afirmace pomáhá uzavřít vibrační mezeru.

Host: Aha. Dobře.

Abraham: Jde o praktikování… Řekla jste: Když požádáme zdroj, tak zdroj odpoví. To říkáme také, ale chtěli bychom k tomu dodat: Vy jste zdroj, kterého žádáte. Vy jste zdrojovou energií, která expandovala. Jde o uzavření mezery… Žádáním myslíme zaměřování se tak, že umožňujete plné přijímání toho, oč žádáte. Spousta lidí si myslí, že žádají slovy. Většina lidí žádá z pozice, kdy něco nemají a žádají o to. My říkáme: Dá se říct, že o to požádali. A lidé si myslí, že to je chvíle tvoření. Že žádání je to, co to tvoří.

A na to my říkáme: Žádání to tvoří ve smyslu, že požádáte a zdroj se kolem toho uskuteční. Ale pouze vibračním sladěním si to umožníte přijmout. Vaší úlohou z hlediska tvoření je to, abyste požádali a umožňovali. Žádali a umožňovali. Toužili a věřili. Když něco chcete a pochybujete o tom, tak vaše pochyby tomu zabraňují se zhmotnit. Když něco chcete a věříte tomu, vaše víra tomu umožňuje se zhmotnit.

1968696

Proč teda doporučujeme afirmace? Afirmace nejsou prvním krokem v procesu tvoření. Ve skutečnosti jsou třetím krokem. Jak afirmace vyslovujete a saháte po lepším pocitu při jejich říkání, cvičíte se v očekávání příjmu toho, oč žádáte.

Už chápete?

Host: Ano.

Abraham: Spousta lidí předříkává afirmace monotónně, což akorát upevňuje jejich vědomí o tom, že to, co chtějí, se ještě nesplnilo. Spoustě lidem afirmace připomínají akorát to, že k tomu, co chtějí, ještě nedošlo. Říkali je tak dlouho, že je nepříjemné je říkat znovu.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak se správně rozhodovat?

Takové afirmace jsou k ničemu. Jako modlitby, o kterých jsme mluvili. Pokud se modlíte z místa, kdy se zaměřujete na vytoužený výsledek, jste s ním pak v souladu a modlitba bude vyslyšena. Pokud při modlení myslíte na problém, řešení k vám pak nemůže přijít. Afirmace je prospěšná jen tak, jaký z ní máte pocit. Máte z ní horší pocit? Přestaňte s ní. Povzbuzuje vás? Opakujte si ji.

1969649

Host: Musím se u ní tak cítit. Neříkat jen spoustu různých afirmací.

Abraham: Jerry a Esther mají afirmaci, kterou si říkají už od začátku. Esther ji říká každý den: “Já, Esther Hicks, skrze božskou lásku vidím a přitahuji k sobě bytosti, které skrze můj proces hledají osvícení. A společně se tím procesem nyní povznášíme.” Pokaždé, co ji říká, se cítí nadchnutá, protože rezonuje se vším, čím je a čím byla. Se vším, po čem touží. Jde o velmi hlubokou afirmaci.

Nikdy to nebude ten typ bezduché a prázdné afirmace. Tato afirmace má pro ni vždy význam. Vyslovuje taková slova, protože chce vyvolat význam a pocit těch slov. To je afirmace. Prohlašovat to, jak se chci cítit. Prohlašovat to, co mám ve vibračním depozitáři. Prohlašovat to, kým jsem, dokud to nebude vědět celé mé bytí.

Host: Jak jste to řekli, pocítila jsem to u srdce.

Líbil se vám článek a video? Níže můžete podpořit překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE.

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

7 komentáře

 1. No a co Ho´oponopono? Tam se říká, že máme používat čistící slova (Prosím, odpusť mi; Děkuji, Omlouvám se, Miluji Tě) na různé situace, abychom se zbavili odporu v našem podvědomí aby nám mohly do života přijít některé věci, přičemž vše, co se kolem nás děje, tak jsme za to zodpovědní.
  A že ikdyž to necítíme, tak to opakujeme tak dlouho, dokud to cítit nezačneme. No, mě to v něčem pomáhá, ale někdy mi to naprosto nejde přes pusu…

  • Václav Volek

   Výborný koment a suprový postřeh !!! Ho´oponopono je suprové 🙂

   “A že ikdyž to necítíme, tak to opakujeme tak dlouho, dokud to cítit nezačneme.” – Nemůžu si pomoct, ale hodně mi to připomíná meditaci. Nepřipadne Vám, že díky opakování těchto slov, se zaměřujete na něco, co má pro Vás neutrální emociální náboj? Podobně jako klasicky u maditace, kdy byste se zaměřovala na svůj dech, meditační hudbu nebo zvuk větráku? Momentum negativním směrem postupně slábne a pak se objeví příjemný pocit…

   • No ani ne právě… Medituji opravdu na světlo, se zavřenýma očima, a meditační hudba mě ruší. Po chvíli přestanu vnímat i zvuky, a rozhodně nemohu meditovat, když si něco říkám – v duchu, nebo nahlas. Mám tendenci se “překřičet” a nedosáhnu nikdy klidu-prázdnoty, když mluvím.

    Ho’oponopono mi funguje na situace, kdy se něco nepodařlo (hádka, blbá situace, nestihám…), a chci obviňovat za svou chybu ostatní, tam je to skvělé.

    Afirmace mi nefungují od začátku, a donedávna jsem to považovala za svou chybu. Pro mě nesahají na podstatu problému.

    V čem mi L. Hay pomohla – to jsou příčiny nemocí, kdy mám malý zdravotní problém, ona nabízí afirmaci a já si díky znění té afirmace uvědomím, v čem jsem zaseknutá. Takže si díky tomu začnu řešit příčinu, ne nemoc, a posouvám se dále.

    A nejlepší je Abraham-Hicks :-).

  • S afirmacema se proslavila Luis L. Hay. Dnes vydavatelka Hicksových knih. A také právě tvrdí, říkat si je dokola, dokud jim nezačneme věřit. Mně to podle ní fungovalo. Ale ty havajské techniky mi taky moc nešly přes pusu.

   • Louise L. Hay je úžasná bystost 🙂 Skvělé, že Vám to podle ní fungovalo. Ale to, že se tak masivně rozšířilo po světě Tajemství (The Secret) a pak Ho´oponopono a samozřejmě Abrahamovo učení, bylo právě i proto, že mnoha lidem samotné afirmace nefungovaly. Právě pro ně jsou slova Esther Hicks v tomto videu, podle mě, naprosto geniální (= je v nich řečeno, co do té doby dělali špatně).

    • Secret je vykradený Abraham, sami Hicksovi o tom píšou v úvodu knihy Peníze, ale v zásadách Abrahama se s tou Australankou nesoudili. a mávli nad tím rukou.

    • Pani Rhondě Byrne zapůjčili veškeré nahrávky, natočili sekvence, ona to sestříhala do filmu. a Aabrahama nepřiznala a Jerry Hicks se v předmluvě knihy Peníze právě podivuje nad tím, že i slovo vibrace bylo z filmu vyškrtnuto, takže v podstatě Secret funguje na afirmacích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *