Araham Hicks – Jádro pocitu (vědomé zaměřování se)

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Musíte najít ten pocit. Musíte rozebrat manifestace, které vás netěší, dokud se nedostanete do jádra pocitu. A poté zevnitř ven ten pocit zesílit. Slibujeme vám, že vesmír vám dodá detaily, které se shodují s tím pocitem. Vesmír vám dá nekonečné, nikdy nekončící zdroje, abyste ten pocit v sobě udrželi naživu a aktivní. Není nic, co byste neměli dělat. Není nic, co byste si měli odepírat. Není nic, co byste museli bránit nebo ospravedlňovat. Nemůžete mít, s čím nejste ve vibrační shodě.

Nemůžete být současně ve vibrační shodě s věcí, kterou chcete, a s jejím nedostatkem. Musíte najít způsob… ať už chcete vztah, peníze, lepší zdraví svého těla… musíte najít způsob, jak udělat nepřítomnost dané věci nepodstatnou. Musíte ignorovat, že to ještě není, zatímco budete dávat pozornost přítomnosti věcí, které chcete. Když se budete zaměřovat na to, co vám v životě funguje, a tudíž ignorováním věcí, které vám v životě chybí, začnete si rozvíjet vibrační návyk, na který vesmír začne reagovat. Můžete se zaměřit na jednu věc v životě, která funguje, a použít ji jako základ své konverzace, základ věcí, na které myslíte, jádro toho, čím vibrujete.

the_southern_lights_in_new_zealand-wallpaper-1366x768

Ta jedna věc, která funguje, se rozkvete do všeho, co funguje, protože vše je vibrační, a vše, co je vibrační, je emoční. Vše, co je emoční, je základní. Když se zaměříte na základy lásky, na základ důvěry, na základy blahobytu, na základy lásky, na základy zdroje, dojde k tomu, že všechny detaily, které prožíváte, a o které žádáte, začnou chodit k těm základům.

Lidé, co vás sledují, budou v úžasu. Všimnou si, že váš život je plný na této straně a této straně. Když se vás zeptají na vaše tajemství, povíte jim: Nenechal jsem, aby mě něco trápilo. Rozhodnul jsem se, že se mám cítit dobře. Hledal jsem hrstku věcí, ze kterých jsem měl dobrý pocit, a neustále jsem o nich mluvil. Když jsem narazil na něco, co chybí, vůbec jsem netrpěl… namísto toho jsem se zaměřil tak obecně, že to pro mou zkušenost bylo nepodstatné. Vše, co nebylo příjemné, jsem udělal nepodstatné pro svou zkušenost.

Vše, co chybělo, jsem udělal nepodstatné pro svou zkušenost. A jednu věc, která mi vždy byla přístupná… tu jednu a jedinou věc… tu jedinou věc, nad kterou mám kontrolu, jsem udělal podstatnou. To, jak se nyní cítím, jak se nyní cítím. Jak se nyní cítím. To, jak se nyní cítíte, je jisté. To, jak se nyní cítíte, je nepřemožitelné… je to hodné. To, jak se cítíte, je jisté. Cítíte se jistě, sebevědomě, hodně, vědomě.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Soulad se svým vnitřním zdrojem

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

36 komentáře

 1. Dajwe, moc a moc díky za další úžasný překlad, každý den na ně dychtivě čekám a z každého mám velkou radost. Díky za Tvojí práci a vím, že jí jednou ocením i jinak. K tomuto překladu mám jen jeden dotaz – hned ve druhé větě:
  “Musíte rozebrat manifestace, které vás netěší..” jestli tam nemá být spíše slovo těší… přijde mi to více logické, ale třeba se mýlím….
  Ještě jednou díky, díky, díky. Hanka.

  • MilliWanilli

   Překlad je správný 🙂 Vážně to tam tak je.

  • Václav Volek

   Tohle je případ, kde význam slova “deconstruct”, který Esther použila, dosti závisí na tom, co říkala před tím. Každopádně: “Musíte rozebrat(zaměřit se) na manifestace, které vás těší” je rozhodně v souladu s jejím výkladem.
   Tady bych řekl, že význam “deconstruct” je obdobný jako slovo “go general”. Není to myšleno jako pitvání se v tom, co vás netěší. Jde o “najití jádra toho, co chcete, místo té nechtěné manifestace. A ten pocit toho, co chcete, zesílit a nechat se jím pohltit.”

 2. Já to vnímám tak, že se mám podívat na manifestaci, kterou nechci a najít původní nebo spíš prvotní pocit který vedl k mé touze, která se nemanifestovala nebo se manifestovala “špatně” a ten prapůvodní pocit zesílit. Konkrétně: chci například auto. Původní pocit: miluju řízením, cítím se svobodná, cítím radost…..Ale auto pořád nemám a to díky např tomu, že mé přesvědčení říká, že si ho nezasloužím, že na něj nemám, že jsem mizerný řidič….takže rozebrat situaci….dostat se k původnímu pocitu. ten zesilovat směrem ven a Vesmír “vám dá nekonečné, nikdy nekončící zdroje, abyste ten pocit v sobě udrželi naživu a aktivní”
  Ale taky se můžu mýlit 🙂

  • Václav Volek

   Velice dobrá poznámka 🙂
   Jen bych dodal: Pokud máte nějaké negativní přesvědčení a to si uvědomíte, tak se toto přesvědčení rozplyne. Prostě zmizí. Přestane být Vaší součástí. Pokud by nezmizelo, tak je jen jeden důvod – je podložené nějakým dalším negativním přesvědčením. A to když si uvědomíte, tak se rozplyne. A pokud se nerozplyne, tak je podložené dalším…. Jakmile se dostanete k pocitu toho nejspodnějšího přesvědčení, celá tato negativní konstrukce zmizí.

   Takže ten původní pocit, který budete moci zesilovat (zevnitř ven), je vždy ten příjemný, který je s Vámi v souladu. Ten negativní vždy zmizí 🙂

   Např.: zeptáte se sama sebe “Proč si nezasloužím auto”. A napadne Vás třeba: “Protože protože jsem mizerný řidič”. Pokud teď nepocítíte úlevu, tak je toto přesvědčení ještě něčím podložené. Tak se zeptáte znova: “Proč bych neměla být mizerný řidič?” A napadne Vás: “Protože mou mámu hrozně vytroubili.” A pokud ani teď nepocítíte úlevu, tak se zeptáte znovu: “Proč by neměli mou mámu vytroubit?” … Jakmile Vám podvědomí vyplivne to prapůvodní přesvědčení, tak tohle všechno se rozpustí, zmizí… 🙂

   • Tohle se používá v psychoterapii. Fixuje to jen problém. Proto abraham psychoterapii nedoporučuje.

    • Václav Volek

     ELA: Mohla byste mi prosím uvést, kde Abraham říká, že to fixuje problém? Tady bude spíše trocha neporozumění….

     Má zkušenost je totiž opačná 🙂 Nefixuje to problém. Naopak, je to způsob, jak se od problému odpoutat. Nicméně bych Vám doporučil začít spíše se “4 otázkami” od Katie Byron. Pár zkušeností se 4 otázkami Vám dá jasnější představu, jak to vlastně funguje.

     Bashar (channelovaný Darrilem Ankou) přesně tohle doporučuje jako funkční metodu.

     Není pravda, že toto Abraham nedoporučuje. Abraham říká, že je pro něj lehčí učit meditaci (žádné myšlenky), než čistě pozitivní myšlení. Proto má více videí se způsoby, jak ze svých negativních myšlenek vycouvat a strávit nějaký čas bez nich (a vytvořit si tak momentum, které je více v souladu).

     Je totiž rozdíl, když se někdo trápí tím, že “si nezaslouží auto” a uvědoměním si tohoto přesvědčení. Proto doporučuji začít se “4 otázkami” 🙂

   • To jsou super rozbory 🙂 Jste všichni úžasní.
    Jen bych řekla, že ty negativní pocity nezmizí, pouze přestanou být aktivní (uděláme je nepodstatné).
    Řekla bych, že do jádra pocitu se můžeme dostat v okamžiku rozeznání negativního pocitu, že danou věc ještě nemáme a uvědoměním si toho negativního pocitu – tím, že si to řeknu: „ano – teď se cítím špatně“ – „proč se cítím špatně“? „Protože nemám…..“. Dobře, ale jak se chci se cítit“? „co mi brání v tom, cítit se dobře“? Přiletí myšlenka: – „brání mi moje přesvědčení, že jsem špatný řidič, jsem špatný řidič“ ? „kde vzniklo tohle moje přesvědčení“? , „to že to třeba někdo říkal přece neznamená, že jsem špatný řidič“. „Rozhodně vím, že když řídím, tak řídím ráda a vždy dojedu“. „Když vždycky dojedu na místo kam chci, tak přece nejsem tak nejhorší řidič“. „Řekla, bych, že jsem vlastně docela dobrý řidič“. „Proč docela?, jsem dobrý řidič, cítím se jako dobrý řidič, chci být dobrý řidič, mám schopnost být dobrý řidič, umím předpokládat, co udělají ostatní, mám dobré pozorovací schopnosti….“ a tak dále 🙂
    Zkrátka „hledám ty nejlépe pociťované myšlenky, ke kterým mám právě přístup a tím nahrazuji negativní pocit – pocitem pozitivním, který je v souladu a v tuto chvíli už zákon přitažlivosti dodává myšlenky “po proudu”, a pocity, které se touto samomluvou zlepšují, se dají dále hýčkat tak, že pak realita – to že tu věc ještě nemáme – bude “ignorovaná”. A v tomhle stále se zlepšujícím pocitu (a s ignorováním nedostatku té věci) se zaměřím na něco, co funguje – byť by to měl třeba být „východ sluníčka“ . Dá se asi říct, že se to dá vnímat různě a „nic není špatně“ to je na tom to krásné. 

    • Václav Volek

     Zuza: Jsou dva způsoby:
     1) Vycouvat z negativního přesvědčení a vytvořit si nové momentum, které je s Vámi v souladu.
     Příklad tohoto způsobu jste popsala fantasticky. Tady skutečně ty negativní pocity nezmizí. Přesně jak říkáte, přestanou být aktivní. Tedy až do bodu zvratu…

     2) Uvědomit si negativní přesvědčení – pak zmizí (pokud ovšem není podložené nějakým dalším, které jsem zatím neprozkoumal). Spoustu věcí už jsem takhle odblokoval.
     Nejčastěji používám toto: vžiji se do negativní situace a všímám si svých pocitů. Pak se vžiji do nějaké situace, která je mi velice příjemná, a sleduji své pocity. Pak jdu zpět do negativní, pak zas do pozitivní a jen sleduji své pocity. Sleduji, kdy přesně se mění příjemný pocit na nepříjemný. Chvíli takhle pendluji a jakmile naberu dostatečnou znalost, automaticky se to negativní přesvědčení odblokuje. Na jedné nahrávce Abraham přesně tento způsob doporučuje.

     • pane Václave, moc děkuji. Nedalo mi to a podívala jsem na čtyři otázky od Katie Byron. Svého času jsem si totiž řekla, že se budu držet pouze jednoho směru, protože to, že jsem se zaobírala vícero učení – Abraham, Hooponopono, Bashar, a jiné mě dostalo trochu do takové zmatené pozice 🙂 I když trvám na tom, že všechna učení vycházejí z toho samého a to je hlavně soulad sám se sebou. Ty čtyři otázky jsou fantastické a co je hlavní, přinesly úlevu a vnitřní klid a navodily nesmírně dobrou náladu a hlavně asi uvědomění si, že jsem možná pokročila do další etapy 🙂 a za to Vám děkuji. Moc prosím, vzpomenete si, která nahrávka to je a jestli je přeložená do češtiny? Bohužel neumím anglicky 🙁 Zatím mi brání nezpracované přesvědčení, že na jazyky nemám talent 🙂 Abraham je mému srdci nejbližší, i když je pravda, že mi asi pomohlo občas se juknout jinam 🙂 Zmatek jsem překonala a teď si nejvíc uvědomuji stejný základ učení. Každopádně ještě jednou moc děkuji – jste super 🙂

     • Václav Volek

      Bude to trošku oříšek najít, protože nebylo přeložené…

      Já jsem si kdysi řekl, že budu studovat vše, co mi přijde pod ruku. A když jsem se poprvé dostal k Abrahamovi, byl jsem z toho nějakou dobu dost zmatený. Po nějaké době studia a vlastních zkušeností však zmatenost vystřídalo pochopení.
      Bashar a Abraham mluví úplně o tom samém. To samé poselství, to samé paradigma. Oba však používají jiný slovník, jinou terminologii a jiné přirovnání. Proto také může být zprvu matoucí, je studovat dohromady. Studovat oba dva Vám však dá hlubší pochopení, protože nebudete tolik lpět na svém výkladu dané terminologie.
      Ze všeho, na co jsem narazil, jdou Abraham a Bashar nejvíce k jádru věci. Jakmile pochopíte jejich poselství, tak Vám bude jasné, proč fungují i Hooponopono, EFT a další a další metody….

     • Václav Volek

      Ten pocit úlevy je fantastický, že? 🙂

     • Je úžasný:-) a je úžasné pozorovat jak jednotlivé střípky do sebe báječně zapadají :-). Miluji hlubokou myšlenku – “když je žák připraven, učitel se vždycky najde:-) – sedí to na 300% 🙂
      Moc děkuji a přeji krásný den 🙂

     • Václav Volek

      Pokud chcete další střípek, chvilku mi trvalo, než jsem tohle pochopil: občas se stává, že jakmile se naladíme na příjemné pocity a užíváme si jich, tak si po chvíli najednou vzpomeneme na něco nepříjemného. Prostě začneme s malým dobrým pocitem, zaměřujeme se na něj a najednou naše mysl sklouzne k nějaké nepříjemné vzpomínce. Občas se stává, že se za to člověk devalvuje a cítí se zklamaně.

      Jestli pochopíte tohle, tak za takové situace budete naopak vděčná: Tím, že jste si užívala příjemného pocitu, jste si vytvořila určité mometum, které je s Vámi v souladu. Dostala jste se do ideální pozice, v které se můžete snadno a lehce vypořádat s nějakým negativním přesvědčením, které máte v podvědomí. Proto jste si taky na něj vzpomněla. Stačí jenom držet ten příjemný pocit a nechat myšlenky, aby odvedly práci, která je potřebná na jeho odblokování. Jediné, co musíte udělat, je nechat své vlastní myšlenky, ať si dělají, co sami chtějí. Vaše vyšší já Vám to negativní přesvědčení odblokuje, pokud mu dáte prostor. A ten mu dáte právě tím, že dál budete vnímat ten příjemný pocit a že zároveň necháte myšlenky si dělat co sami chtějí.

      Když jsem tohle udělal poprvé, úplně jsem žasl, jak skvělou práci tenhle přístup pro mě udělal…. 🙂

     • Václave děkuji za další střípek, který určitě co nejdříve zapadne 🙂 Pevně v to věřím a trénuji:-) Chtěla bych zažít pocit, který popisujete a chtěla jsem Vám poděkovat.
      A i za debatu, kterou jsem si přečetla o meditaci – i tu trénuji a Vaše debata mi dala hodně – díky za to Vám i Zuzce. Zuzko – jsi úžasná 🙂
      Co se týče meditace, tak je to u mě tak střídavě oblačno, párkrát se mi povedla a cítila jsem se po ní báječně a pak jsem ji zase párkrát ani nedokončila, protože jsem nemohla zastavit myšlenky. Teď jsem ji docela dlouho nedělala a chci se k ní zase vrátit.
      Tak nějak mám teď pocit, že to půjde:-)
      Také jsem se pokoušela se prokousat tím videem, kde Abraham doporučuje psychoterapeutické metody, ale nedařilo se mi, tak jsem si řekla, že to tak je v pořádku a prozatím jsem to nechala být 🙂 Ono se ke mě dostane v pravou chvíli až to budu potřebovat 🙂

     • “Ono se ke mě dostane v pravou chvíli až to budu potřebovat 🙂 “Niekde si tu Zuzi písala o štyroch otázkach od Byron Katie… a ja si tak myslím…hm! toto by ma isto zaujímala tá kniha a bum… Našla som ju u nás v práci na okne medzi ostatnými knihami a predtým som si ju tam nevšimla 😀 Ale čo sa týka zhmotnovania, ide to pomalilinky… Pekný slnkom presvietený deň 😀

     • noo “pomalilinky..” 🙂 není tohle krásný příklad zhmotnění, kde nebyl žádný odpor ? 🙂 to se dá přece hooodně ocenit:-)
      Mám podobný 🙂 jak jsem psala o “motýlech”, tak jsem si šla minulý týden-den poté koupit halenku. Vlezla jsem do velkého obchodu, kde bylo velké množství oblečení všeho možného. Šla jsem ale téměř bezmyšlenkovitě do úplně zadní řady, kde jsem narazila, na nádhernou halenku uprostřed s motýlem:-) Nemám moc ráda tyhle vzory, ale ta halenka byla tak nádherná a hned se mi zalíbila. V okamžiku, kdy jsem ji uviděla, tak mi to docvaklo:-) a já si ji koupila 🙂
      Myslím, že bychom si takovýchto zhmotnění měli všímat víc a dávat jim oceňování a důležitost jakou mají 🙂 a tím se budeme posunovat dál 🙂

 3. Abraham o tom mluví v poslední knize Vortex v kapitole: Proč trvá psychoterapie tak dlouho. To, co popisujete vy, je technika tuv.padajíciho šípu věžně praktikovaná behaviorální psychoterapií. Vy jste pravděpodobně už zdatný pokročilý tvůrce, tak vám to nepřijde obtížné. Problém je v tom, že většina z nás se tím naučí vibrovat na druhý konec tyče – pozornost k absenci přání.

  • Václav Volek

   Děkuji za kompliment, pak tedy budu velice pokročilý tvůrce 🙂

   Popravdě, je na každém z nás, jakého si zvolí psychoterapeuta, psychologa, kouče. Někteří osobnímu rozvoji (pokud to takhle nazveme) nerozumí, někteří ano…. Některým psychoterapeutům trvá celý život, než u někoho udělají pokrok, někdo zvládne pokrok během chvilky. O tom ale Váš původní komentář nebyl. V něm jste naopak zpochybňovala metodu, která je velice funkční. Jak pro mě, tak pro lidi z mého okolí, kteří se tím zabývají 🙂

   • Milý Václave,
    líbí se mi Vaše názory i Vaše zkušenosti a oceňuji to, že se o ně s námi dělíte. Možná bych měla malinký dotaz – Abrahama se teprve učím a někdy mám pocit, že fajn, že to chápu i dobře praktikuji. Na malých věcech se to třeba i ukáže… nicméně např. včera po novém videu bezva vibrace, krásná hudba, spokojenost, radost a najednou facka – tenhle jev jsem pozorovala i dříve. Když se mi to nejvíce daří, vždycky přijde rána, která mne srazí dolů – zrovna včera to bylo zjištění neoprávněného postupu exekutora, který mne připravil o celou výplatu…. proč mi tohle vesmír dělá, když se tolik snažím, učím se atd….. prosím, poraďte. Díky a přeji hezký den. Hanka.

    • Václav Volek

     Všechno děláte naprosto suprově, jen tak dál, pokračujte v tom 🙂

     Pokud Vám přijde rána, jako například ta s exekutorem, tak je to skvělá příležitost, jak urovnat nějaké negativní přesvědčení ve vašem podvědomí. Okolní situace Vás přiměla se zaměřit na něco velice konkrétního, co s Vámi není v souladu. Pokud byste v této situaci přestala vnímat své negativní přesvědčení, například pomocí meditace, umožnila byste tak svému podvědomí se s Vašimi prioritami sladit. A řešení by pak samo přišlo. Stačí vycouvat ze svých přesvědčení a užít si příjemný pocit. Jen nechoďte meditovat, aby jste něco vyřešila, to byste se od problému neodpoutala. Jděte do meditace, protože je to dobrý pocit 🙂
     Vzpomenete si, byla někdy ve Vašem životě období nebo situace, kdy jste se cítila o penězích příjemně?

     • Ano, určitě byla taková období, i když už je to hodně dávno, ale i dnes, někdy (hlavně po výplatě) mám příjemný pocit, že se mi ulevilo…. 🙂

     • Václav Volek

      Perfektní 🙂
      Vídíte, už máte určité myšlenkové momentum o penězích, které je s Vámi v souladu. Stačí se k němu jen často vracet a nabažit se ho. Když začnete příjemným pocitem po výplatě, určitě si postupně vzpomenete i na další konkrétní situace z vaší minulosti. Stačí se toho příjemného pocitu nabažit a jakmile s tím pocitem překročíte určitou hranici, tak se pak najednou vše zlepší.
      Na střední jsem měl období kdy jsem se cítil o penězích fantasticky. Před třemi lety jsem se k tomu pocitu vrátil, užíval si ho, a jakmile jsem se ho dostatečně nabažil, vše se najednou po finanční stránce “zničeho-nic” zlepšilo 🙂

     • Václave, moc děkuji za radu, budu pilně trénovat. Jste skvělý, díky, díky. díky. Hanka. 🙂

     • Dobrý den Václave,
      jen jsem Vám chtěla napsat další postřeh…. ačkoliv jsem včera zjistila na účtě dalšího fikaného exekutora, který si myslí, že na mne vyzrál, zůstala jsem úplně v klidu, téměř pro mně překvapivě. Po shlédnutí dalšího videa a přečtení příspěvků Zuzi a zuzany mi bylo hodně dobře, po cestě z práce nejvyšší vibrace, jaké jsem kdy cítila, naprostá pohoda, klid a přesvědčení, že můžu úplně všechno a k tomu jistota, že vše dobře dopadne… vesmír mi opět odpověděl, během pár hodin se mi rozjel zánět pod zubem, do rána byl zánět i v oku nad zubem…. chápu, co přesně nechci vidět a co nemůžu skousnout, ale proč se mi vždycky, když je mi nejlépe, stane to, co je pro mne jen těžko snesitelné, zkouší mne snad vesmír, jak všechny tyhle negativní věci ustojím? Mám to brát jako podnět z jeho strany – vydrž i tuhle zkoušku a odměna bude sladká? 🙂 Díky za odpověď. Hanka.

     • Václav Volek

      Vy jste naprosto zdravá, plná vitality, bohatá, peníze Vám chodí snadno, lehce a s velkým naplněním a zábavou a v naprosto příjemném množství. Tohle je Vaše pravé Já, to kdo skutečně jste. Vesmír Vám to posílá neustále. A neustále bude, dokud si nevytvoříte jiné své preference. Jediný důvod, proč to v reálu nezažíváte je ten, že s to nějakými svými přesvědčeními blokujete. To chtěné, co Vám Vesmír neustále posílá, tak si sama blokujete. Jakmile přestanete aktivovat myšlenky, které jsou s Vámi v rozporu, tak se to snadno a lehce projeví i ve Vašem životě…
      Vaší prací není přijít na to, jak se to stane. Vaší prací je přestat aktivovat myšlenky, které jsou v rozporu s tím, co skutečně chcete. Až pak budete schopná si všimnout a přijmout to, co fantastického Vám Vesmír neustále posílá…

     • Děkuji Václave za Vaše slova, hodně pro mne znamenají. 🙂

 4. Václav Volek: “Pár zkušeností se 4 otázkami Vám dá jasnější představu, jak to vlastně funguje.” Zkuste tyto ego formulace příště vypustit. S Abrahamem pracujeme již téměř 10 let.

  • Václav Volek

   A přesto dle vašeho předchozího komentáře tomu rozumím lépe 🙂 Své ego devalvovat rozhodně nebudu 🙂

 5. To je jak píchnout do vosího hnízda. Dozajista se držte metod, které vám a lidem z vašeho okolí fungují a buďte za ně rád. Jsme na stránkách Abrahamova učení a proto si tu jako čtenáři vyměňujeme zkušenosti, jak se dostat do souladu se Zdrojem podle Abrahama. Abraham psychoterapeutické metody nedoporučuje, protože se lidé nevědomky začnou soustředit na opak svého přání. Nehledejte v tom neustále osobní zneplatňování vasich doporučení;)

  • Dnes bylo velice krásné počasí. Vylezlo sluníčko a prosvítilo celý již téměř jarní den. Za chvíli přijde jaro se svými zelenými barvami, kdy se dá napočítat neskutečné množství odstínů:-) Už vidím, jak kvetou pampelišky a okolo nich poletují motýli, bělásci, žluťásci, paví očka. Zase budeme s nesmírnou láskou pozorovat jejich nádherné barvy a veselé poletování s květiny na květinu. Budeme nasávat vůni rozkvétajících stromů a jarních květin a naše srdce se zahřeje jak sluníčkem, tak láskou k Vesmíru, jak všechno báječně řídí, a jak vše do sebe báječně zapadá. Nádherné scenérie jarních obloh se budou střídat s nočními oblohami plné hvězd a měsíce, kdy se až tají dech, jaké úžasné obrazy máme denně před očima. Nasajeme ten jarní vzduch plnými doušky a budeme prožívat chvíli přítomného okamžiku, kdy je zcela zřejmé, že v danou chvíli nikomu nic nechybí, jen prožívá tu úžasnou chvíli všech obrazů, které jsou před očima a které hřejí u srdíčka. Jak neskutečně krásný je Vesmír a kolik krás nám denně dává k dispozici. Kolik krás a kolik radosti, kterou může prožívat kdokoliv z nás. Pozorování motýlů a přírody je úžasné. Motýlek si létá z kytičky na kytičku a je šťastný, kočka líně ležící na vyhřátém kameni užívá sluníčko a je šťastná, ptáčkové poletují ze stromu na strom a svou radost dávají najevo překrásným zpěvem, obláčky si plují oblohou a vytvářejí obrazce, v kterých kdokoliv může vidět cokoliv, co mu udělá radost. Radost je hlavním účelem života, a radost je vidět všude okolo nás. Je krásné cítit radost a zaměřovat se na radost. Moc ráda cítím radost a radost mi působí i čtení těchto stránek a komentářů čtenářů. Pokaždé vnímám to co je pro mě v danou chvíli to nejlepší. Oceňuji Dajwa a oceňuji všechny komentáře. Cítím radost z toho, že mohu sdílet své radosti s úžasnými lidmi, kteří jdou cestou svého souladu. Všechno je jak má být, a všechno je k něčemu dobré. 

  • Václav Volek

   Knihu Vortex teď v knihovně nemám, takže si tuto kapitolu dodatečně nastuduji.

   Každopádně Abraham v tomto videu psychoterapeutické metody DOPORUČUJE:

   https://www.youtube.com/watch?v=t0BhgjS7TCc

   Musíte ale vědět, jak to funguje a proč. To je tak ale se vším. Taky doporučuje meditaci Když ale půjdete meditovat, když cítíte naplnění, zbytečně se odstřihujete od Zdroje. Meditace je v tomhle okamžiku medvědí služba.

   Celou dobu tu mluvím o Abrahamovu učení 🙂

  • Václav Volek

   Knihu Vortex teď v knihovně nemám a v knihkupectví jsem ji nenašel, takže si tuto kapitolu dodatečně nastuduji.

   Každopádně Abraham v tomto videu psychoterapeutické metody naopak doporučuje:

   https://www.youtube.com/watch?v=t0BhgjS7TCc

   Musíte ale vědět, jak to funguje a proč, jinak Vaše počínání samozřejmě může být kontraproduktivní.
   Abraham taky doporučuje meditaci. Když ale půjdete meditovat, když cítíte naplnění, zbytečně se odstřihujete od Zdroje. Meditace je v tomhle okamžiku medvědí služba. Prostě vždycky podle pocitů poznáte, co se kdy hodí, jaká metoda…

 6. Václav Volek

  Ela: Abraham nemluví jen o “pár” metodách, jak své podvědomí sladit s našimi preferencemi. Mluví o detailně o základních principech, jak to celé funguje. Pokud tedy něco někomu funguje, vždy to musí být v souladu s tím, co Abraham učí. A vždy by to také danému člověku doporučil. A to, co mu nefunguje, by mu nedoporučil.
  To, že Vám, z Vašeho úhlu pohledu, se to jeví divně a že Vám osobně by daná metoda nefungovala, tak to vůbec neznamená, že by to nebylo podle Abrahama.
  Astrologie je mi třeba cizí. Každopádně lidi, kterým to funguje, tak ji používají v souladu s Abrahamem.

  Věřím, že jakmile se posunete od prostého používání metod k pochopení základních principů, tak Vám i toto dojde a perfektně Vám to poslouží 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *