Abraham Hicks – Jak nejlépe vychovávat děti?

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: V souvislosti s předchozími otázkami… Mám devítiměsíční dceru. A nechci ji socializovat. A když jsem kolem ní… Když se natahuje po zásuvce, já říkám: “Ale, to ne.” To není správné. Vím, že v té chvíli, kdy si všímám, že dělá něco, co nechci, tak cítím… nesoulad. A chci se dostat přímo do souladu. A s ní.

Abraham: Pokud převážně pozorujete to, co se děje, pak je správné, abyste ji zabránil ve vběhnutí do provozu nebo zastavil ji v kousání elektrického drátu.

Host: Což ona dělá.

Abraham: Nebo v pojídání skla. Je to v té chvíli správná věc, abyste ji udržel na místě zdraví a pohody. Ale chceme vám k tomu říct, abyste ve svém vztahu se svou dcerou  kladl důraz na to se dostat do vortexu a pak ji vychovával. Pokud jste mimo vortex, tak výchova k ničemu nevede. Pokud vaše dítě vykazuje chování, které způsobuje, že jste mimo vortex, obvykle je to naopak. Sám jste už mimo vortex, proto se vaše dítě tak chová. Takže jste mimo vortex, nejste sladěn s tím, kým jste, nejste v souladu s tím, co chcete, a něco pozorujete. Jakýkoliv čin, chování nebo kázeň bude z takového místa neefektivní.

amazing-sunrise-2650-1366x768

Proto cítíte negativní emoce, protože cítíte, že jak pozorujete něco nechtěného, tak se oddalujete a nepřibližujete se ke chtěnému. Téma tohoto shromáždění… tohle si poslechněte.. je dostat se do vortexu a pak si se svými dětmi promluvit. Nicméně… Pokud se schyluje k nebezpečí, vytrhněte jí drát z pusy. Nepobízíme vás, abyste si nebyl vůbec vědom reality, abyste pak řekl soudci, jak vám bude odebírat dceru: “No, byl jsem ve své virtuální realitě. Představoval jsem si svou dceru, jak je šťastná, předtím, než ji srazil autobus.”

Chceme, abyste byl zodpovědný rodič. Ale klaďte větší důraz na to, abyste své dítě viděl z místa uvnitř vortexu. O tom právě mluvíte. Nemůžete své dceři zabránit v socializaci. Jste totiž společenské bytosti. Žijete v tomto světě. Narodila se do tohoto prostředí za účelem navazování vztahů a definování toho, jaký její život bude. Nechcete ji o to připravit. Svým vlastním příkladem ji chcete naučit, protože je to vašim záměrem, že ji převážně vidíte z místa uvnitř vortexu. Uvedeme příklad.  Řekněme, že vaše dcera dělá něco, co není nijak zvlášť nebezpečné, protože váš dům je pro děti bezpečný. Dělá něco, co vás trápí, a v té chvíli…

Čtěte také:  Abraham Hicks - Proč nám věci často zůstávají stejné a nemění se?

Host: V té chvíli starostí…

nature-landscapes_widewallpaper_palm-beach_5505

Abraham: Ve chvíli toho nepohodlí nabídněte jasné, silnější rozhodnutí o tom, co chcete. Jak se nadále zaměřujete na to, co se děje, tak se připravujete o to, kým skutečně jste vzhledem ke své dceři, a máte za to, že její chování může za to, jak se cítíte. Ale její chování s vašimi pocity nemá nic společného. Můžete se o ni strachovat, když spí. Můžete se o ni strachovat, když sledujete zprávy, kde mluví o zmizelém dítěti.

Máte o ni starosti, protože často máte myšlenky, které nejsou v souladu s tím, kým vy nebo ona jste. Když pocítíte ty starosti, zasmějte se jim a řekněte: “Mám myšlenku, která není v souladu. Používám tě, dcerko, jako svou záminku se oddělit od toho, kým jsem. Kdo jsem? Já jsem otec, který si je vědom tvé síly. Jsem otec, který zná tvůj blahobyt. Jsem otec, který to chce vědět tak jasně, a praktikovat tak trvale, že ti dodám stejné znalosti o tvém blahobytu. Nemáte starosti kvůli hrozícímu se nebezpečí, ale protože ji nevidíte takovou, jaká skutečně je. Běžte teda do vortexu a pak na své děti myslete.

1998177

Běžte do vortexu a pak si s němi povídejte. Běžte do vortexu a pak si objednejte jídlo, pak si objednejte letenky, pak pracujte na počítači. Běžte do vortexu, běžte do vortexu. Dostaňte se do něj a pak myslete na to, co je pro vás důležité. Protože myšlenky zevnitř vortexu vás sladí s řešeními a ne problémy.

Vaše dcera pak vyroste a svým kamarádkám poví: Víš, kdykoliv jsem byla s tátou, cítila jsem se moc dobře. Říkal mi, že dokážu cokoliv. Kdykoliv si říkám, jestli něco dokážu, tak si vzpomenu na to, jak se na mě dívá, a vím, že on věděl, že dokážu, a díky tomu jsem sama nějak věděla, že dokážu. To máš ale štěstí. Byl na tebe někdy naštvaný? Ó, ano. Ano, hodně – obzvláště ze začátku. Ale časem jsem poznala, že mi začal více věřit. Jakoby přišel na to, kým jsem. A protože on přišel na to, kým jsem, já na to nikdy nezapomněla.

Host: Děkuji. To bylo krásné.

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

1 komentář

  1. Děkuji.
    “Sám jste už mimo vortex, proto se vaše dítě tak chová.” Někdy je zvláštní, že se cítím dobře, ale ty moji děti mi ukážou, že to tak úplně není. Děti jsou skutečně okamžitou odezvou a umí ukázat, že si někdy na štěstí jen hraji. Děkuji za ně i za překlad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *