Jak se zbavit fyzické bolesti

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Host: Jsem tak trochu nováček v tomto přístupu a cítím, že je pravda to, co říkáte. Funguje to i po fyzické stránce?

AH: Ano.

Host: Trpím chronickými bolestmi.

AH:Ano.

Host: A … když trvale žiji s bolestí, jak si tu bolest mám odmyslet?

A-H: Tedy, je to těžší, podobně u našich přátel je těžší mít zaměstnání, kde se člověk trvale zaměřuje na něco, na co my doporučujeme chvíli nemyslet. A stejně tak, když vás něco fyzicky bolí, je těžké nevěnovat tomu pozornost.

Podívejte se na to takhle. Bude se vám to líbit. Řekněme, že vaším cílem je mít o hodně víc peněz, než máte. A… vaše logika vám říká, že se jen tak dneska neobjeví na vašem účtu.

Ale dovedla byste během pěti- až desetiminutového rozhovoru, dovedla byste najít ten pocit nebo esenci prosperity. Takže byste dovedla dosáhnout pocitu prosperity, navzdory tomu, že realita, projevené uskutečnění peněz, ještě nepřišlo. Dává to smysl?

Takže vy byste mohla vnímat fyzickou bolest, což je totéž jako nedostatek peněz, a zaměřovat se na – nebo najít ten pocit – souladu a osvobození od té bolesti. Je to jako označit bolest za projev něčeho, u čeho měníte vibraci. Tohle připodobnění se nám líbí.

Pokud svedete připadat si bohatá, i když peníze nemáte, tak svedete cítit se bez bolesti, i když máte bolesti. Je to tentýž myšlenkový proces. Je to jen trochu těžší, když se to děje pořád. S penězi je to také nesnadné, protože peníze -či jejich nedostatek- vás ovlivňují celý den, stále.

A bolest vás ovlivňuje celý den. A možná to, že nemáte něco, co chcete, vás ovlivňuje po celý den, byť ne tolik. Takže vy musíte použít sílu své mysli,  být trošku disciplinovanější, musíte být trochu odhodlanější. Povíme vám pár věcí o bolesti. Myslíme, že vám hodně pomohou.

Pokud v sobě máte rezistenci, když máte přesvědčení, které působí proti nějaké touze, tak v souvislosti s ní cítíte negativní emoci. A čím víc chcete tu věc, a čím víc tomu nevěříte, tím silněji budete cítit tu rezistenci.

Takže, když máte rezistenci, když vnímáte tu negativní emoci, která jednoduše ukazuje, že nedržíte krok s tím, kým ve skutečnosti jste, zadržujete sama sebe, jedna vaše část už šla a ta druhá část nejde, takže se přetahují, a /toto přetahování/ je /vlastně/ ten špatný pocit.

Když máte negativní emoci, a neuznáte ji a uděláte něco, abyste ji utišili, tak ještě zesílí. Bude jí víc a víc a víc, až nakonec se z ní stane fyzická bolest. Fyzická bolest je jen prodloužením toho, je to známka toho, že kladete odpor. Ale ono moc nepomůže říct, “Máš bolesti, protože kladeš odpor, zbav se ho.”

Protože kdybyste to uměli, uděláte to. Ale pomáhá, když víte že se s tím DÁ něco dělat. A co je nejdůležitější pochopit: většina lidí si myslí, že když cítí fyzickou bolest, že to musí být něco opravdu velkého a důležitého, co popírají.

A to se děje jen zřídka. Vlastně je to velký balík věcí, o které se zajímáte a prostě je popíráte. A spousta lidí dělá totéž. Máte spoustu přesvědčení, která odporují spoustě tužeb. A to je to celé. Přesvědčení, která odporují touhám.

A tak teď, když jste se na to zaměřili, když se to objeví a vy jste právě v tom okamžiku, kdy to děláte, přistihnete se, že to děláte. A potom – možná – když máte zájem, můžete tu myšlenku trošičku ztlumit. A ještě jinak, tohle vám tak moc nepomohlo.

Protože jsme vám právě řekli, že něco děláte a nevíte, že to děláte, a proto vás to bolí. Tak už to přestaňte dělat. Tohle vám tedy vůbec nepomohlo. Ale to je ten základ, je důležité to pochopit, takže v tomto smyslu to může být nápomocné, jen to zatím nepomohlo.

Ale tohle vám pomůže hned: Stejně jako s vámi mluvíme o vašem otevřeném obvodovém systému v souvislosti s něčím, co chcete, tak vaše tělo má triliony buněk, které jsou vědomím, které jsou otevřenými obvody. A když jsou obvody vašeho těla vzájemně otevřené vůči sobě a vůči impulzům, které jdou z vašeho centrálního nervového systému a z vašeho myšlení, tedy když jsou vaše obvody otevřené, tak se vám daří.

Čtěte také:  Kam se ztrácejí mé věci?

Otevřené obvody jsou to, co způsobí, že chcete zvednout sklenici vody a jste schopni to udělat. Je to to, co způsobí, že vaše tělo reaguje na vaši myšlenku. To jsou otevřené obvodové systémy. A přestože máte víc těch otevřených obvodů než zavřených – to platí o vás všech – tak možná některé z těch obvodů zavíráte myšlenkami nebo přesvědčeními, které máte.

Takže stejně, jak jsme ukázali, že když máte touhu a odpovídající přesvědčení, tak potom tento obvod je otevřený, a Vesmír vám to může dodat, můžete dostat, co chcete. To je prostě otevřený obvod.

Ale když chcete něco, v co nevěříte, tak je to jako sám sebe elektricky popravit, nedostanete to a je to nepříjemné a výsledkem je negativní emoce. A výraznějším výsledkem negativní emoce je fyzická bolest. Což znamená – bolest vždy znamená toto: buňky vašeho těla se dožadují toho, co je právě k dispozici, co jim vaše odporující myšlení brání přijímat.

Takže bolest především znamená, že pomoc je na cestě. Znamená to, že buňky žádají, protože vědí, jak zůstat v rovnováze. Buňky vašeho těla jsou tak geniální, jsou tak geniálním Vědomím. Přemýšlejte – přemýšlíte někdy o svém těle? Jak je úžasné? Neležíte přece v noci v posteli a neudržujete svůj krevní oběh… Neděláte vědomě to, co děláte.

Je tolik věcí, kterým říkáte nevědomé. Nevědomý úspěch ve vašem těle, k němuž buňky vašeho těla tíhnou. A vaše buňky se regenerují, žádají, co jim patří, stále znovu a dokola. A nedrží se starých přesvědčení, protože se obnovují. Ale vy je těm blokujícím přesvědčením učíte tím, jak myslíte.

Jinými slovy, když myslíte na stárnutí, a tudíž učíte své buňky věci, které způsobují odpor, který nedovolí /energii/ v obvodech plynout. Takže když vaše buňky o něco žádají, a obvod je  zavřený, rovná se to bolesti. To je to celé. A vy máte pár trilionů buněk, které žádají a nedostávají, a fyzickým výsledkem toho je, že se necítíte tak dobře. Slyšeli jste nás, když jsme řekli, že nejde o nic významného?

Nemáte nějakou velkou strašlivou chlupatou tajnou pochybnost tam uvnitř. Je to jen celý balík věcí, jako: Chtěla bych to dělat, ale nemůžu. Něco takhle jednoduchého. A jen to opakujete pár tuctů-krát denně o několika stech věcí a pak vznikne odpor. To je to celé.

Host: A je to důvodem, proč když se kvůli něčemu hodně naštvu

AH: Zhorší se to. –

Host: Ne, můžu se pohnout. Na chvíli.

AH: Když se naštvete, … Co se stane, když opravdu víte, co nechcete, je to, že víte, co chcete. Takže vaše přesvědčení, nebo vaše touha, byla právě zdůrazněna. To je opravdu dobré. Protože to je něco, co jsme řekli dnes poprvé, a tímhle je to dotaženo do konce.

Takže my oceňujeme vaše pozorování, protože tohle to znamená. Dříve, když jsme vám řekli, že když máte velmi čistou touhu, tak nezáleží na tom, čemu věříte? A tak, když se stane něco,  co vás opravdu naštvalo, protože víte, že jste to opravdu nechtěli, díky tomu víte, že jste to vážně chtěli, a ta energie na okamžik proudila skutečně silně. Jo! Ta touha dominovala na okamžik. Jak jste říkala, na chvilku.

Host: Ale já nechci být naštvaná pořád, ne?

AH: No, rány bolí… /smích/ … Vysvětlení k vám začne přicházet, ale nepřemýšlejte nad tím příliš, ale věnujte pozornost tomu, jak se cítíte. Copak jste si nevšimli, že – ptáme se vás všech, ale vy na to také dokážete konkrétně odpovědět – ale vy všichni přemýšlejte o tomhle:

Je to jedním z nejnepohodlnějších okamžiků, ta chvíle nerozhodnosti… ? O čemkoli – mám udělat tohle, nebo tamto? Tahle nepříjemná nerozhodnost  – je to jako byste byli  paralyzovaní. A copak potom není pravdou opak, když se nějak rozhodnete?

Když se nějak rozhodnete,  necítíte se pak jako byste se dali do pohybu? Copak nezačnou přitékat nápady? Není to potom jako kouzlo, jakmile jste se nějak rozhodli? A totéž platí o tomhle. Ty užitečné věci, které vám tu dáváme, především – není tu žádná veliká věc, která se pokazila.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Co je dobré si připomenout

Nejde u vás o nějaké velké přesvědčení, které by vás blokovalo. Vy jen máte, jako téměř všichni ostatní, spoustu blokujících myšlenek o věcech, které jsou pro vás důležité. A naše přítelkyně, která předtím řekla: Prostě jsem se rozhodla, že mi to je jedno.

Prostě jsem přijala to, že nejspíš nebudu vyvolána. A v tom spočívá velká síla, protože jakmile připustila, že nebude vyvolána, tak opustila to úsilí. A když zanechala toho úsilí, tak ten odpor zmizel a světlo kolem ní – bylo to, jako by najednou rozsvítila maják, který přitáhl naši pozornost přímo k ní.

Když se rozhodnete, že se prostě nebudete strachovat o fyzické nepohodlí, prostě se o to nebudete strachovat. Nebudete ho zveličovat, nebudete se to snažit nikomu vysvětlovat, prostě to přijmete, prostě nebudete z toho dělat velký problém, prostě to jen přijmete, jen to přijmete.

Jen to přijmete beze snahy to změnit, bez přemítání, jak se to tam dostalo, bez pocitu, že jste udělala něco špatně, aniž byste to měnila v něco víc, prostě to jen je a je to tak v pořádku. No, tak to prostě je a je to tak v pořádku. Tenhle pocit, že je to v pořádku, ten toho tolik rozpouští…

Jednou, nedávno, Esther byla v takovémhle hotelu a šla přes kuchyň zpátky do svého pokoje, během přestávky a ona používá výtah pro personál, protože to je kratší cesta nahoru. Nepotká tam tolik lidí… takže nastoupila do výtahu s mužem, který do toho výtahu patří, protože tam pracuje.

A on uviděl Esther a věděl, že ona tam nepatří. A tak jí vysvětlil, “pro vás je jiný výtah,” a Esther se na něj dívala a on byl tak roztomilý… A pak jeho další slova byla: “Ale vy jste to nevěděla…” /smích/ Ale vy jste to nevěděla… A… Esther měla chuť mu olíznout obličej…. měla chuť si ho zabalit, cítila z něj takovou něhu a takové… pochopení… že nechce, aby to vypadalo, že se něčeho dopustila.

Pomyslela si: Ach tohle je ten nejkrásnější okamžik, v němž jsem se kdy ocitla, kdy dělám něco naprosto za hranicí a zcela nepatřičného, nemohla bych v tuhle chvíli udělat nic špatnějšího, než být ve výtahu se vším tím špinavým prádlem… “Ale vy jste to nevěděla… Ale vy jste to nevěděla.”

A tohle je způsob, jakým chceme, abyste se cítili, u čehokoli, co neběží tak, jak jste chtěli. Vy jste nevěděli, že buňky vašeho těla spolu vzájemně komunikují a nevěděli jste, že je blokujete svými negativními myšlenkami. Prostě jste si mysleli, že negativní myšlenky jsou jen negativní myšlenky.

A taky jste si mysleli, že jsou to logické negativní myšlenky a že jsou to pochopitelné negativní myšlenky a že jsou to běžné negativní myšlenky. Vy jste to NEVĚDĚLI… Ale teď to víte. Teď víte, jinými slovy Teď to víte.  Esther mu vysvětlila: “Já to mám dovolené,” a potom mu to chtěla vrátit, tak řekla: “Ale to jste vy nemohl vědět…” /smích/

Prostě dopřát každému mít z toho užitek, mít užitek z užitku. Dopřejte si ten užitek z těch pochybností. Všechno je v pořádku a buňky vašeho těla vědí, že všechno je v pořádku. A buňky vašeho těla vás nenechají ve štychu, žádají o to, co potřebují, a v této jemnější vibraci… chápete to?

Vidíte to? Chápete, víte, co to je? Cítíte to? To je potvrzení pro vás, to vaše Vnitřní bytost vám říká: “Nevědělas to, ale teď víš.” Cítila jste to teď na tváři? Ano.  To není mrtvička. /smích/ Spousta těchhle věcí, to jste vy, když dostatečně uvolníte odpor a umožňujete energii téct tam, kam jste jí ještě před chvilkou neumožňovala téct. Můžete začít cítit hodně štěbetání /?/. Ano.

Host: Je to dobré.

AH: Je to velmi dobré. Stačí?

Host: Děkuji.

Překlad  Verah27

Pokud jste v článku nebo videu našli inspiraci nebo jiný přínos pro svůj život, přispějte prosím finačním darem dle svých možností. Bez Vašich darů by nový obsah na tomto webu nemohl dále vznikat.

Děkujeme!

 

(video: https://www.youtube.com/watch?v=RfpUe4KZByU)

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Buďte neporazitelní

Host:  Ahoj Abrahame, tohle je poprvé co se s vámi setkávám osobně a… AH: V …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *