Abraham Hicks – Jak to bylo s Ježíšem?

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Abraham: Váš čas vypršel.

Host: Děkuji, Jerry… dejte mi moment na to se uklidnit. Jsem nervózní. Mám velkou radost z toho, že jste mě vybrali. Když jste něco řekli, zvedla jsem ruku a řekla si, že se vás na tohle musím zeptat. Mám spoustu otázek, které jsem si napsala na dlaň, kterou jsem si pak umyla, takže… Měla jsem tak pět otázek, na které jsem se chtěla zeptat…

Abraham: Pojďte do vortexu… Pojďte do vortexu…

Host: Dobře, zeptám se na to, co mě napadlo, když jste řekli… a děkuji za to, co děláte. Miluji to tady. Jsem tak ráda, že tu jsem. Mohu tady zůstat?

Abraham: Ne.

Host: Řekli jste, že když se sladíte se zdrojovou energií,  zemřete a jste ve vortexu. Pokud jste ve vortexu, tak nic víc není… Prosím, řekněte mi, co se stalo s Ježíšem. Je kolem něj tolik kontroverze. Byl ve vortexu, skončil a nevrátil se… Mám spoustu otázek. Cítím se na Ježíše silně napojená. Nedokážu to vysvětlit. Nevím, co to je.

Abraham: Máme pro vás nějaké otázky. Věříte, že… zaprvé – rezonuje s vámi, že jste věčná bytost?

Host: Ano.

Abraham: A věříte, že byl i Ježíš?

Host: Rozhodně.

Abraham: Dává vám smysl, že i když jste v tomto fyzickém těle, nebo že i když Ježíš byl tady ve fyzickém těle, dává vám smysl, že vaše vyšší Já je nefyzické?

Host: Ano.

Abraham: Dává vám smysl, že zatímco jste ve fyzickém těle, máte k němu přístup?

Host: Ano.

istock_000037472816medium

Abraham: Dává vám smysl, že zatímco jste ve fyzickém těle, na základě svého myšlení můžete být uvnitř nebo mimo vortex, a že nad tím máte kontrolu? Dává vám smysl, že z omezené části příběhu Ježíšova života, kterou jste byla schopná slyšet, dává vám smysl, že Ježíš nebyl od vás tak odlišný v tom smyslu, že byly věci, na které když se zaměřoval, byl ve vortexu, a umožnil si jasnost…

jinými slovy, když jste před ním seděla se svou nemocí a on vás držel jako předmět pozornosti, neumožnil si vidět vaši nemoc, namísto toho viděl vaši úplnost, protože byl ve vortexu, kde dokázal vidět vše, čím jste se stala. Vycvičil se, aby nebyl rozptylován.  Myslíte si, že byl vždy takový? Slyšela jste příběh o tom, jak opustil svou vesnici a šel někam, neví se kam, a byl na nějakou dobu pryč? Víte, kde byl?

Čtěte také:  Abraham Hicks - Tohle vás rozesměje!

Host: Ne, kde byl?

Abraham: Byl pryč a učil se, jak se dostat do vortexu. Učil se meditovat, učil se kontrolovat mysl, byl rozptýlený od traumat své vesnice, a byl sám se sebou a ladil se na vibraci úplnosti toho, kým je, aby zevnitř vortexu tu úplnost mohl vidět. Proto když se vrátil, i když nebyl neustále ve vortexu, jakmile se začlenil zpět do své společnosti, byl vycvičený, aby převážně mohl být ve vortexu. Myslíte si, že byl ve vortexu v den, kdy ho ukřižovali?

sunlight_through_trees-wallpaper-1600x900

Host: Nevím.

Abraham: Zkuste si uhádnout.

Host: Asi ne.

Abraham: Není to silné poselství? Kdybyste ho slyšela, řekl by: Nejsem od vás odlišný. Království nebeské, které hledáte tam, tam a tam není tam a tam, je tady. Království nebeské je uvnitř vás. Je to vibrační místo, na které se ladíte. Všichni jsou jeho prodloužením. Když čekáte, jak se vrátí, chápete, že to je to, co proudí k vám všem? Jinými slovy fyzičtí lidé, kteří stojí mimo vortex, a píšou tyto věci, to vždy popletou. Pomohlo to?

Host: Velmi.

Vstal z mrtvých, jak se píše v Bibli, nebo rychle utekl, jak šli v průchodu, a někdo ho nahradil? Jen mě to moc zajímá.

Abraham: Vynořil se do nefyzična, tak jak zažije každý z vás. Stal se zdrojovou energií, kterou jste každý z vás, znovu se vrátil do fyzického života, tak jak každý z vás děláte. Jinými slovy nebyl anomálií. Nebyl anomálií, a přesto vše, co chcete o Ježíšovi věřit, je pravdivé. Je to ale pravdivé i o vás.

Host: Děkuji.

beautiful colorful sunset with sun rays
beautiful colorful sunset with sun rays

Abraham: Někdy najdete symboly, které používáte jako své milníky, a určitě se to děje i tady. Ale lidé překrucují příběhy nad rámec vesmírných zákonů a když nedokážou dosáhnout stejného překroucení, dělá to ten příběh o tolik víc neobvyklý. Udržujete jako svůj příklad něco, co nebylo, něco, co není, a něco, co nemůže být, a to používáte jako důvod si něco vyčítat. Říkáte: Ještě nechodíme na vodě. Nepochopili jsme to. My říkáme: Tohle je vibrační místo. Jinými slovy…

Esther před lety potkala ženu, která meditovala. Když jí Esther navštívila, řekla: Ano, každý den levitujeme. Esther na to: Skutečně? Všichni levitujete? A ona řekla: Ano. Ale když se Esther koukla malým oknem do pokoje, kde všichni levitovali, viděla, jak sedí na podlaze. Kdyby Esther s nimi byla v pokoji, zažila by také levitaci. Musíte být ve vortexu. Musíte držet krok s tím, kým skutečně jste. Ježíšovo hlavní poselství bylo to, že byl prodloužením zdrojové energie.

Čtěte také:  Vše je energie

Bylo to vyloženo různě. Bylo to vyloženo tak, že byl boží syn… nakonec jediný boží syn, časem se ten výklad více překroutil. Ale není nic, co řekl nebo by vám nyní řekl, co se liší od toho, co slyšíte tady. Poznáte to podle rezonance, kterou v sobě cítíte, když najdete něco, s čím váš vnitřní zdroj souhlasí. Nechceme se vracet do historie a přepsat nějaké knihy. Není to nezbytné. Chceme, abyste našla pocitově místo, kde se nacházíte, uznala, že existuje vaše vyšší Já, ke kterému jste se roztáhla, a pak se procítila do rezonance s tím, kým jste.

lovely-sunrise-wallpaper-1

Chceme, abyste se spoléhala na svůj naváděcí systém. Jak tak budete dělat, zatímco budete nadále milovat a oceňovat toho, kterého znáte jako Ježíše, nebudete ho stavět na piedestal, kterého jste ještě nedosáhla, ale budete ho vnímat jako partnera ve stvoření. Budete cítit rovnocennost toho, kým všichni jste. Ucítíte plnost… nikdy nepoznáte, kým je, dokud nedosáhnete té stejné vibrace.

Neizolujte se od něj… neudržujte ho v kategorii ve své mysli nebo na piedestalu, který je pro vás nedosažitelný. To Ježíšovým poselstvím vůbec nebylo. Proto, když si ho takto vykládáte, vždy z něj máte pocit, že je falešné, že je mimo. Když slyšíte příběhy o lásce, podobenství, a poslechnete si, jak pečoval o ostatní, někdy cítíte úplnost sama sebe, protože když to čtete nebo slyšíte, sladíte se s tím, kým jste.

Ale většina příběhu… ta část, která se nejvíce zdůrazňuje o této požehnané bytosti, která přišla, aby vás svým učením povznesla do stejného souladu, je ta o dni, kdy nebyla ve vortexu. A pak všechny příběhy, které musíte vyprávět, aby tohle pasovalo, a támto pasovalo, a tohleto pasovalo… než se nadějete, všichni říkají: “Já věřím,” ale nikdo neví, čemu věří, protože to nikdo necítí.

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

16 komentářů

 1. A co z toho plyne? 1 den jste ve Vortexu, 100 dalších dní nejste a přejede vás auto.100 dní jste ve Vortexu, 1 jediný den nejste a taky vás přejede auto 🙂

  • Václav Volek

   Zdravím. To je dobré shrnutí. Co tedy z něj pro Vás plyne? Mohu-li se zeptat?

  • Ono to z tohoto videa možná tak vyznělo, že když byl jeden bez mimo vortex, tak si tohle přitáhl… ale i Abraham jinde říká, že zde existuje “tlumič času”, takže se nám vše nezhmotňuje okamžitě. A to, co se nám převážně zhmotňuje, závisí na naší trvalé (převážné vibraci), kterou praktikujeme… čili když jsem třeba týden převážně ve vortexu a pak jeden nebo dva dny více mimo vortex, tak si nepřitáhnu něco tak hodně kontrastního jako autonehodu. Aby si člověk přitáhl něco takového, musel by mít v sobě hodně silně aktivovaný bod přitažlivosti (ze svých přesvědčení, každodenních myšlenek, apod.), který je v souladu s autonehodou. Takže i když to zde tak může vyznít, nemyslím si, že to tak Abraham myslel doslova.

 2. Existují i jiné vesmírné zákony, nejen zákon přitažlivosti.
  Já jsem vždycky chápala Ježíše Krista jako vzor pro lidi. Učil je nejen svými rozhovory, ale i svým životem. Každý z nás se vyvíjíme, když zvládneme něco těžkého, zanedlouho nám Vesmír pošle další lekci ještě těžší, a tak pořád dál. Ježíš Kristus nebyl výjimka. Nespravedlivě ukřižován a přece dokázal odpustit svým vrahům. A jaký to mělo důsledek.

  • Hano, jaké jiné zákony máte konkrétně na mysli…? Víte, ta slova o tom, že když zvládneme něco těžkého, tak přijde (od Vesmíru..) něco ještě těžšího a pořád dál.. ta nejsou úplně v souladu s tím, co my si tady už hodně dlouho povídáme a čteme a učíme… tak možná jste na tento web spíš najednou zabloudila… Ale vše je k něčemu dobré – jestli Vás budou řádky na těchto stránkách inspirovat k tomu, že tu tendenci prožívat těžké věci budete postupně odkládat, tak to by bylo moc hezké…♥

   • Václav Volek

    Bashar uvádí těchto pět zákonů:
    1. You exist…you always have and you always will. You are eternal.
    2. Everything is here and now.
    3. The One is the All and the All is the One.
    4. What you put out is what you get back.
    5. Everything changes except for the first four.

    Takže pokud na chvíli vypustíme souvislosti v Abrahamoské a Basharovské terminologii, mohli bychom klíďo za čtvrtý Basharův zákon dosadit Zákon přitažlivosti…

    • Já jenom s dovolením hodím do Čj (v simple verzi) těch pět bodů, co cituje V.V.
     1. Existuješ. Furt.
     2. Vše je TEĎ / TADY
     3. Všechno je jedno a jedno je všechno – no.. to nezní moc konkrétně
     4. co vložíš, to dostaneš – ano, to je “podobné patří k sobě”
     5. všechno se mění, kromě těch prvních čtyř – to je jen vtip

     Takže kromě obecného tady máme a) čas je relativní a bé) přitažlivost.

     Stále Hano zůstává otázka, který veSMÍRný zákon mluví o těžkém, těžším a dál – až po nespravedlnost.. (není to spíš jeden z mnoha církevních “zákonů”..?). Dobrou noc.

 3. Abraham: Dává vám smysl, že zatímco jste ve fyzickém těle, máte k němu přístup? Host: ano
  pokud to dává smysl i nám, pak by stálo za to, koho to zajímá, obrátit svoji otázku přímo na Ježíše, jaká je pravda o jeho smrti a co do toho připletli lidé mimo vortex.Každá otázka dostane svou odpověď, na tom je zákon vesmíru založen 🙂 .

 4. Konec Ježíšův je překroucený, moc dobře chápu co tím Abraham dávají vědět. Sama to tak vnímám už delší čas.
  Nejpodstatnější z Ježíšova života není jeho “konec”, ten byl stejně hlavně začátkem, ale pro nás je nejpodstatnější to, co říkal na své pouti, na svých cestách.
  Mluvil k ne-mocným, i ke svým učedníkům. Prý si dokonce občas postesknul, že mu naslouchající nerozumí. Ti k němu vztahovali ruce, žádali o pomoc, o uzdravení..ale neposlouchali CO říká, význam slov jim unikal.

  On celou dobu mluvil o tom co máme všichni v sobě, jakou MOC, mluvil o Zdroji/Otci, o sebeléčení, o tom, že každý z nás má stejnou sílu jako on – Ježíš. A lidi kolem, ho stále brali odděleně od sebe, ne rovnocenně jako bratra, ale jako vyvoleného, jediného…
  Dříve jsem nechápala taky, dnes jak otevřu Bibli, musím se usmívat, jak Ježíšova slova září vortexem a moudrostí..ono to chce čas, tak nějak dozrát k tomu uvědomění.

  Jedno vím jistě, nikdo z nás se duchovně neučíme, ani nehledáme, my se rozpomínáme, probouzíme! To je velký rozdíl. Jedině tak víme, co je pravda a co lež 🙂

  • Věro, to jste napsala moc krásně. Jemně a moudře. Děkuji.

  • Věrko, tak já to pořád asi nechápu, nechal se tedy ukřižovat proč ? Lidé mu nerozuměli, tak se nechal ukřižovat ? Snad nebudu vypadat jak blbec 🙂 … Chápu, že je důležité jeho poselství, že vše máme v sobě a že ukřižováním to nekončí. Jen nechápu proč ? 🙂

   • Máš vlastně odpověd v otázce. Vše co v nás vyvolává rozpory a zmatek je zároveň mimo vortex a když je něco mimo vortex, může to být iluze lež.
    Když myslíme na Ježíše, probíráme makovičkou vše co jsme o něm četli, slyšeli, máme jasno a zároveň můžeme cítit radost nebo lásku v částech, kdy on mluví, léčí. Tam je pravda. Kde cítíme, že je rozpor, zmatek, je jeho ukřižování, tudíž tam se nachází nejen nesoulad, není v té situaci vortex, ale může tam být i lež, zkrátka ukřižování nemusí být pravdivé, i když je to hlavní, co se nám celý život předkládá.
    Jednou jsem viděla v nějakém dokumentu či pořadu americkou maminku, která své děti učí doma. I Bibli a Ježíšův příběh. Nechala své děti, aby malovaly výjevy z Ježíšova ukřižování. Děti chtěly malovat Ježíše usměvavého, zářícího, obklopeného zvířátky a dětmi, ale maminka jim to vysvětlila tak, jak jí to bylo celý život předkládáno – nejdůležitější je jeho utrpení a ukřižování.

    Jaký z toho máte pocit? Jste ve vortexu, když se vám předkládá hlavně toto? Nebo jste ve vortexu, když si čtete jeho dokonalá slova? Vciťujte se dovnitř sebe, ono to jednou udělá BLIK! A jste doma! 🙂 tam kde rozeznáte pravdu od lží, vortex od iluzí.

 5. Zákon evoluce zaručuje pokrok lidstva. Všechno ve vesmíru se neustále vyvíjí, a to od jednoduššího ke složitějšímu, od nižšího k vyšímu atd. I dítě  nejdříve musí zvládnout první třídu, pak druhou atd. Podobné je to i u duchovního vývoje.

  • Tedy vývoj, expanze. Ano, od jednoduššího ke složitějšímu – ale ta složitost je míněna jako vyšší komplexnost a schopnost / kompetence / inteligence / provázanost / integrace.. (zkrátka něco pozitivního).
   Není výhodné to vnímat jako stoupající obtížnost a náročnost něčeho TĚŽKÉHO v životě.

   Ve spirále evoluce se Vám realita může vyvíjet jak směrem ke stále těžšímu – jak zmiňujete na začátku, něco ve smyslu “koho pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje” – tak směrem ke stále dokonalejšímu, tedy ve smyslu obTÍŽNOSTI jednoduššímu (dnešní počítač je snadněji ovladatelný, než ten před 30 lety).

   Já osobně mám rozhodně zkušenost, že s každým dalším pocitem mého vývoje jsou mé životní okolnosti příjemnější a snáz se mi daří to, co tvořím. To je výhoda toho vývoje. Zkrátka čím víc něco umím, tím je to pro mě jednodušší. Něco ve smyslu “kdo miluje, toho radost / lehkost navštěvuje”.

   Vaší evoluční volbu mezi křížkem a radostí / těžkostí a snadností děláte jen Vy, Hano.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *