Abraham Hicks – Jak vznikl zákon přitažlivosti?

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Jak vznikl zákon přitažlivosti?

Abraham: Samozřejmě vznikl dříve, než jsme ho pojmenovali. Zákon přitažlivosti je o tom, že podobné vibrace se přitahují. To určitě do určité míry díky svému vzdělání chápete.

Host: Ano.

Abraham: Dvě ladičky na sebe navzájem reagují kvůli frekvencím. Vibrace je… V samotné podstatě toho je zákon… Vrátíme se k vaší otázce z dřívějška. Takto to nejlépe vysvětlíme. Chtěl jste vědět, kdo myslí první myšlenku. Kde to začalo. A naše ne příliš uspokojivá odpověď byla: Jakmile jsme zde na této náběžné hraně myšlení, pak počátek myšlenky je naprosto neuspokojivý. Dokonce i teoretický počátek myšlenky je neuspokojivý. Je nad rámec našich momentálních schopností vůbec zjistit počátek čehokoliv. Ale funguje to následovně.

Vše, co existuje… Začneme jinak. Neexistují nové myšlenky. Existují nově objevené myšlenky, myšlenky, které nově potkáváte. Jsou myšlenky, které ve své nové kombinaci se stanou něčím víc. Ale základ všeho, co existuje, stále existuje. Každá kdy myšlená myšlenka stále existuje.

Host: Takže lze říct, že vše je myšlenka?

Abraham: Vše je myšlenka v tom smyslu, že vše je vibrace nebo energie.

Host: A myšlenka je vibrace.

1837580

Abraham: Ale každá myšlenka, která kdy byla myšlena… A tohle je odpověď na vaši otázku. Tohle bude poprvé, co to takto shrneme. Každá myšlenka, která kdy byla myšlena, stále existuje. Ale neexistuje ve své původní podobě, protože nemůže. Protože každá myšlenka, která existuje, má nyní vibrační frekvenci, která se slučuje s podobnými myšlenkami a je srovnávána s opačnými myšlenkami. A tak myšlenka, stejně jako stvořitel, si uvědomuje, co chce a nechce. Každá myšlenka má ve své podstatě přítomnost chtěného a nechtěného. Úplně každá myšlenka.

Teoreticky lze tedy říct, že pokud chceme jít zpět k tomu, čemu říkáme počáteční myšlenka, tak ta myšlenka existovala ve své přítomnosti a nepřítomnosti. A kombinace těch dvou věcí tu myšlenku přiměla k růstu. Dává vám to nějaký smysl? A zákon přitažlivosti pak z toho místa začal pracovat. Ale daleko větší uspokojení přináší to, když se odpoutáte od potřeby vědět, co bylo předtím.

Věda a medicína a vše ostatní by se posunulo vpřed do uspokojení, což je jediný důvod, proč na pohybu vpřed záleží, posunulo vpřed do uspokojení daleko rychleji, pokud by se méně lidí ohlíželo zpátky. Pokud by více lidí bylo v přítomnosti. A to je něco, co nám všem tato konverzace uspokojivě přináší. Máme radost z představy, jak více našich fyzických přátel chápe koncept, že vše, čím jste byli, a vše, čím jsou všichni, které znáte, je vpředu v tomto momentě s vámi, Inspiruje. Schvaluje. Zahrnuje. Je součástí vašeho momentu.

Čtěte také:  Tímto si prokážete, že zákon přitažlivosti funguje

Pokud byste byli dost moudří na to, abyste pečovali o frekvenci své bytosti, tím, že nebudete cítit nedostatek, tím, že budete hledat nejlépe pociťovanou myšlenku a to co nejvytrvaleji a nejčastěji, jak můžete, pak byste byli naladěni na frekvenci takové pomoci… to je ten pákový efekt, o kterém jsme mluvili. V souladu je pákový efekt, ke kterému nemáte přístup bez souladu.

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

8 komentářů

  1. Díky opět za skvělé video.
    Bylo by možné, prosím, sehnat video, ve kterém se mluví o zmíněném “pákovém efektu?” Díky za odpověď. 

    • Zacku, pokud na něj narazím, tak ho případně přeložím. Ale tohle jsou útržky z celých seminářů, které jsou různě uveřejňované na YouTube, tudíž nejsou v chronologickém pořadí – ze samotných názvů videí člověk nezjistí, která k sobě patří a tak 🙂

  2. Veľmi veľmi veľmi ďakujem za preklady, je úžasné, že to pre nás robíš. Posielam nejaké tipy na preklad, viem, je ich veľmi veľa, ale k týmto dvom na to nejak “pritiahlo” 🙂
    https://www.youtube.com/watch?v=o7DKnVTXLe0
    https://www.youtube.com/watch?v=uEB3Si73CJ4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *