Abraham Hicks – O náboženství a bibli

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Vyrostl jsem ve velmi striktním judaisticko-křesťanském prostředí. A byla mi naprogramovaná víra o bohu, Ježíši a spáse.

Abraham: Jaká víra vám byla naprogramována?

Host: Že pokud nepřijmu Ježíše Krista jako svého spasitele, tak v příštím životě nezažiju žádnou spásu.

Abraham: Použijme jiná slova, ať máte z toho lepší pocit.

Host: Dobře.

Abraham: Je zajímavé, že Jerry v této místnosti právě vytáhnul Bibli ze šuplíku. A otevřel ji. A Ježíš pravil, “Požádejte a bude vám dáno.” A Jerry na to, “To mi zní velmi povědomě.” V další části se psalo, “Jak to uvidíte a uvěříte tomu, tak to bude existovat.” A Jerry povídá, “To mi také zní povědomě.” Jinými slovy: Neberte shluk něčeho a nenazývejte to nějak nebo onak. Prosejte tím a najděte to, co s vámi rezonuje. Na začátku jsme mluvili o symbolech. A někdo mluvil o mantře “Gam”. A my říkáme: Všechna náboženství a spousta metodik má pro vás ohniska pozornosti, na která se máte zaměřovat.

Říká se, že tohle byl někdo, kdo byl napojen natolik, že byl také léčitelem? Proč teda nepoužít takový symbol někoho, kdo je v souladu, jak něco, čeho sami chcete také dosáhnout? Souhlasíme, že se lidem líbí klišé a krásné řečičky. Je to pravda u každého náboženství. Náboženství se odchýlila daleko od místa, kde začala. Ale není nic špatné na tom, že rozeznáte podstatu toho náboženství a budete se jí držet. Vidíme spoustu lidí ve spoustě náboženstvích, jak uzavírají svou vibrační mezeru.

Sunset_2007-1

Jinými slovy: Jejich život je přiměl mít touhu, a jejich náboženství jim nabízí víru. Na náboženství není nic špatného. A není nic špatného na žádném konkrétním náboženství. Ale vedení, které se nachází mimo vás, nikdy nemůže nahradit vedení uvnitř vás. A pokud byste si poslechli, co Ježíš a ostatní skutečně říkali, tak tohle bylo jejich hlavní poselství. Že království nebeské, které hledáte, je uvnitř vás. Nevíme, jak se z náboženství stalo to, co z nich dnes je. Souhlasíme, že spousta lidí tvrdí, že tohle je jejich náboženství, ale sami jsou daleko od napojení na energii Zdroje. Poznáte to tak, že se necítí dobře. Kdokoliv, kdo je ve svém náboženství naštvaný, tím náboženstvím nežije.

Ale nechceme, abyste se popisovali jako někdo, kdo se zotavuje… Protože náboženství vám dalo základy, dalo vám místo, kde začít. Dalo vám příležitost. Dalo vám dobré základy. A teď z těch základů rostete a to je dobré. A přesně tohle ve své podstatě učila všechna náboženství. Je zajímavé pozorovat tato náboženská hnutí, protože někdo jako Esther se sladí s vibrací, ze které dokáže interpretovat ze Zdroje. Ostatní to slyší, líbí se jim, jak to zní, a začnou to zapisovat. To vše je v pořádku, dokud lidé nezačnou tvrdit, že náboženství nemůže přesáhnout ta interpretovaná slova.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Pokračovat nebo skončit?

Zatímco celý smysl této zkušenosti, a všichni, kteří se nacházeli na počátku každého nábožství, nějakým způsobem interpretovali. Když Esther a Jerry byli na počátku této kariéry, tak v San Antoniu byli na rozhlasovém pořadu. Tam se dozvěděli skutečný význam fráze Bible Belt (protestanský jih USA). Protože moderátor na rádiu s nimi neměl nic společného. Doteď je pro ně záhadou, jak se na ten pořad dostali. A host, který měl přijít před nimi a po nich, nedorazil, a tak vedli velmi dlouhý dialog s tím moderátorem, kterému se nelíbilo nic, o čem mluví. A většina jeho posluchačů myslela stejně jako on.

hd-space-wallpaper-20

A tak volající do pořadu nebyli příliš nadšení z toho, že Esther tvrdí, že přijímá informace ze širší perspektivy. Jedna žena popisovala, jak ji pobouřilo, co slyšela. Jak přestala mluvit, zeptali jsme se jí: “A co používáte jako svůj Zdroj vedení?” A ona povídá, “Používám bibli”. A my řekli: “Slyšeli jsme, že je to velmi dobrá kniha”. Což ji rozčílilo. A pak jsme jí řekli: “A jak ta kniha podle vás vznikla?” A ona povídá: “Přišla od boha.” A my na to: “A jak byla přeložena nebo přetlumočena? Jak se dostala od boha na papír? Jak se dostala od boha do slov na papíře? Někdo tu knihu přijmul a přetlumočil.”

A víte, že ta žena nad tím takto nikdy nepřemýšlela? Nikdy jí nenapadlo nad tím takto přemýšlet. Byla si jistá jen jediného, a toho, že nikdo by teď neměl mluvit z nefyzické energie. Nikdo by neměl tvrdit, že mluví od boha. Protože bůh přestal mluvit v den, kdy ta kniha byla dopsaná. A tak to teď vypadá tak, že všichni mají nějakou knihu a všichni tvrdí, že ta jejich je ta správná. A pak se navzájem vraždí, protože ten druhý má špatnou knihu. A my říkáme: Zakopejte ty knihy do země! Nechte je být na pokoji. Vy všichni máte přístup k energii Zdroje.

A pokud vás nějaká kniha inspiruje k pochopení toho, kým skutečně jste, prodloužením toho, čemu lidé říkají bůh, a umožníte svému životu, aby vás přiměl ptát se smysluplné otázky, které budou energií Zdroje pokaždé a bez výjimky zodpovězeny. A nějak se s tím dokážete vibračně sladit tím, že budete pracovat na své hodnotě, na svém oceňování, své lásce a postupném zvyšování vibrace, pak se s tou energií Zdroje tak sladíte, že už nikdy nezpochybníte to, kým jste. A ty knihy, i když mohou být krásné, i když vás mohou různě inspirovat, nikdy nenahradí vaše napojení na Zdroj.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak se napojit na své podvědomí?

Host: Děkuji.

Překlad: Dajw

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

3 komentáře

  1. Skvělé! 🙂

  2. Zdena Polackova

    Je krásné co děláš.:-) Moc mi to pomáhá. Nedá se ani slovy vyjádřit jakou cítím vděčnost za tvé stránky a za tebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *