Abraham Hicks – Pozorování klábosení mysli

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Abraham: Ještě něco?

Host: Ano, chtěl bych se podělit ještě o jednu věc.

Abraham: Nebo se zeptat.

Host: Nebo se zeptat… ne, je to spíše sdílení. Ale děkuji, že jste se zeptali. Předtím jsme hodně mluvili o meditaci. Jedna z věcí, kterou jste o meditaci říkali, byla… povím, jak mi meditace začala fungovat. Když medituji, všimnul jsem si toho hlasu… jakoby mysl klábosila. Uvědomil jsem si, že to je podstata mysli… Mysl je už aktivní.

Abraham: Mysl je vždy ve stavu přijímání. Otázkou je, na co je tento přijímač naladěný. Klábosení mysli může pocházet ze zdroje nebo z jiného proudu lidského vědomí.

Host: Ano. To mi starosti nedělá. Začal jsem tedy to klábosení mysli pozorovat, aniž bych se do něj zapojoval. Zjistil jsem, že jak jsem ho pozoroval a nechal ho být, nijak mu neodporoval, umožnil jsem mu být a dělat, co dělá, a pozoroval jsem ho… Použil jsem to klábosení k meditaci, jako vy používáte zvuk něčeho.

beach_tropical_island-wallpaper-1366x768

Abraham: Zde je něco, co o tom víme. Pokud pozorujete klábosení mysli, jste ve stavu přijímání. Protože pokud vy jste ten, co klábosí, to je jiné… myslíte to klábosení, nebo ho pozorujete? Esther meditovala devět měsíců, než si uvědomila, že nás přijímá. Vedení, které jí bylo dáno, řeklo: “Seď v tiché místnosti a měj pohodlné oblečení, a když se tvá mysl zatoulá, uvolni myšlenky.” I když jsme ji předávali myšlenky, myslela si, že ty myšlenky myslí ona. Tak je jen uvolnila a nevěnovala jim pozornost. Než aby pochopila, že přijímá myšlenku, kterou jí nabízíme. Chápete ten rozdíl? Mluvíte zde o velmi přínosné věci.

Pokud při meditaci jen pozorujete, to je něco jiného. To znamená, že přijímáte myšlenky. A vaše rada pro ostatní je dobrá… jen to nechte plynout a uvidíte, kam vás to zavede. Ale chápete rozdíl mezi tím, že vy myslíte myšlenku… Nějaké téma vás obvykle rozhodí. Vaše mysl obvykle klábosí o věcech, kvůli kterým si děláte starosti, protože když myslíte, obvykle myslíte z prvního kroku.

Třídíte a proséváte a hodnotíte, což je jiné, než položit otázku, kterou zdroj přijmul a obklopil se kolem ní, a nyní vám posílá odpověď, a vy tu odpověď přijímáte.

Host: Ano, to je skvělé. Když to dělám, zjišťuji, že… objem myšlenek se snižuje a ony se vytratí do pozadí a pak jsem v takové prázdnotě, do které jsem schopen se ponořit. Myšlenky jsou v pozadí, ale netrápí mě, jsem zaměřenější na to, co se děje tady v tomto bytí… jen tom bytí tam.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak si Ježíš přitáhnul ukřižování?

Abraham: Máme otázku, jestli následováním toho bytí začnete něco přijímat s jasností?

Host: Rozhodně… ta část je jasností. Nic nehledám, jen jsem tam a to, co přijde, to přijde.

Abraham: Dobře jste popsal to, o čem jsme mluvili dříve, jak jsme mluvili o tom se dostat do stavu přijímání a pak umožnit myšlence, aby k vám přišla. Myslíme si, že tohle je velmi dobrá konverzace. Nejlepší část je, že přicházíte do místa, kde jste schopen vnímat rozdíl mezi myšlenkami, které myslíte vy, a myšlenkami, které přijímáte, což se vztahuje k prvnímu a třetímu kroku. Vidíte, jak to vše do sebe zapadá? Stačilo?

Host: Ano, moc vám děkuji.

Abraham: Co teď? Cítíte, že jste v přední linii? Cítíte svou připravenost pro to, co jste přijali? Cítíte rozdíl, jaký to bude mít na to, co se odvine dále? Ve vašem uvědomění toho, co se děje, a tudíž v zábavě, jak se to stane?

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *