Abraham Hicks – Řešení chudoby

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Host: Moje druhá otázka je o chudobě. Pokud si země třetího světa manifestují vlastní chudobu, jsou chyceny ve věčné existenci nemoci, chudoby, utrpení, ze které jako společnost nemůže uniknout, a měli bychom se starat o jejich blahobyt? Říkali jste: Jako jedinec můžete najít blahobyt v jakékoliv situaci. Měli bychom se tedy starat o jejich společnost jako celek, nebo se máme starat o vlastní realitu a doufat, že jejich jedinci…

Abraham: Spoustě lidem se tato odpověď nelíbí, ale vždy ji dáváme, a chceme, abyste to pochopil. Řekněme, že jste na druhém konci světa a zaměřujete se na takovou společnost, nebo možná část vlastní společnosti, kde lidé nějak trpí. Jak tomu věnujete pozornost, cítíte se příšerně. Cítíte se tak, protože vy a ostatní jako vy, a zejména oni, jste vytvořili vortexovou verzi zlepšení, kterou ještě nezjistili, jak žít.

Protože jsou pohlcení ve svém světě a často se zaměřují na svou tíživou situaci, že to, co pozorují, ovlivňuje jejich energetický proud. Nemohou tedy dospět k vlastním řešením, které si už vibračně vytvořili. Jakou část chcete hrát? Jako někdo, komu záleží na všech lidi. Někdo, kdo chce povznášet… a díváte se na tuto situaci a vaše média pro vás dělají snadné vidět některé tyto věci. Jak v tom nejste osobně angažovaný, ale stále angažovaný vibračně, protože tomu věnujete svou pozornost, nyní poznáte podle svých pocitů, jestli váš postoj, vaše perspektiva, váš názor na tohle v tuto chvíli, zatímco pozorujete a cítíte, je v souladu nebo harmonii s vaším vnitřním zdrojem.

Slibujeme vám, že váš vnitřní zdroj a zdroj uvnitř všech těch lidí se nezaměřuje na jejich tíživou situaci, protože za takových podmínek se nedostanete tam, kam chcete. Když v důsledku toho, co pozorujete, cítíte negativní emoci, jak cítíte ty obavy nebo strach nebo i vinu, nebo provinění, jak se zaměřujete na jejich tíživou situaci, pokud jste dostatečně moudrý, poznáte, co vám říká váš systém vedení, že nejste v souladu s řešením, ale stále s problémem.

the_heart_of_the_mountain-wallpaper-1366x768

Tudíž nemáte vůbec žádnou hodnotu. Spousta lidí říká: Abrahame, chcete, abychom jen dali hlavu do písku? My na to: Ne, chceme, abyste hlavu z písku vytáhli a vibračně se sladili s jejich řešením nebo s jakýmkoliv řešením. To uděláte tak, že dosáhnete vlastní jasnosti, souladu a radosti. Někteří vám pak mohou říct: Jak se můžeš radovat, když oni trpí? My na to: Nemůžete dostatečně trpět, abyste pomohli někomu, kdo trpí. Nemůžete dostatečně zchudnout, abyste pomohli chudým lidem prospívat. Nemůžete dostatečně onemocnět, abyste pomohli nemocným se uzdravit. Zákon přitažlivosti funguje opačně.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Hrajte si tuto hru

Musíte, a možná jste jediný, a to stačí, možná jste jediný, který se z této časoprostorové reality zaměřuje na jejich řešení, a to poznáte, že se zaměřujete na řešení, protože cítíte nadšení z vyhlídky na zotavení, které nalézají. Vyslal jste proud, díky kterému pro ně může být jednodušší najít řešení. Není jiná cesta. Neříkáme, abyste nechodili pomáhat, ale abyste našli soulad a pak… Najděte soulad a pak… Najděte soulad a pak budete inspirováni, Najděte soulad a pak dostanete nápad na vynález. Najděte soulad a pak budete na správném místě ve správný čas, kde můžete nabídnout nějakou radu. Ale nemůžete se utápět v jejich nesouladu a najít pro ně nějakou výhodu.

Když byl Jerry adolescent, pracoval jako plavčík v New Orleans. Jeho instruktor mu řekl: Jerry, někdy se můžeš ocitnout v situaci, kde budeš muset někoho nechat se utopit. Jerry na to: To bych nedokázal. Co je smysl plavčíka, když někoho necháte se utopit? Instruktor mu na to řekl: Někdy bude někdo v takové panice, že tě přemůže, a pokud by tě potopil, pak on se také potopí, a ty už tam pak nebudeš pro nikoho jiného. Je to něco takového.

yellow_canola_field-wallpaper-1366x768

Pokud neuděláte to, co můžete, abyste se udržel v souladu, stejně nemáte nic hodnotného, co někomu můžete dát. Jeden, který je napojen na proud, a zaměřen na něco, je mocnější než miliony, kteří nejsou. Nejste si vědomi síly své pozornosti a hodnoty svého opravdového zájmu o to, co se s lidmi děje. Ale chcete si být jistí, že kromě toho, že na začátku druhé poznáváte a zjišťujete, co by pro ně bylo hodnotné, abyste se zaměřili na řešení a ne problém. Protože vibrace řešení a vibrace problému jsou naprosto odlišné.

Vaše vyšší Já je ve vibraci řešení, a pokud se nezaměřujete na řešení se svým vyšším Já, tak když se zaměřujete, nabízíte jen nicotnou vibraci. Tak vůbec nepomáháte. Pak trpíte, obětujete se a blbnete s nimi v blátě a někdy se díky tomu uspokojení, ale z toho nikdy nevychází nic dobrého. Získejte svou moc zpět a pak ji používejte.

Překlad: David Dajw Formánek

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

7 komentářů

 1. A proto je Abraham na druhém konci vesmíru a snaží se pomoci bytůstkám na planetě zemi. Co je důležité? Vidět kontext. Podle mne když řeknu A měl bych říci i B aby to dávalo smysl, bylo to úplné:-)

  • Václav Volek

   Zajímavě podané.
   Já osobně bych nikdy neřekl, že se “snaží pomoci”. Tahle formulace evokuje nesoulad. Řekl bych spíše: “ze všech možností si vybírá jen tu spolupráci, která je pro něj naplňující”. Nedělá to kvůli lidem, kteří “potřebují pomoci”. Dělá to protože jemu přináší radost se skrze naše otázky specificky zaměřovat na kontrast a následně se pak nechat unášet naplněním, které mu přináší, když se nechá z problému ladit na řešení.
   Ten naplňující proud nových myšlenek a nápadů, které jsou s ním v souladu, to je hlavní důvod.

   Není na druhém konci vesmíru. Je zde, ale zaměřuje se pouze na to, co mu přináší naplnění. A rozhodně to nedělá kvůli lidem, kteří jsou v potížích a potřebují pomoci. Tím by jim nijak zvlášť nepomohl 🙂

 2. ŘEKLA BYCH ŽE JEJ PŘITÁHLA ENERGIE NESOULADU, NĚKTERÉ BYTOSTI VĚŘÍ ŽE BYL TENTO NESOULAD VYTVOŘEN Z ČÁSTI UMĚLE A ŽE VLASTNĚ NENÍ POTŘEBA.SAMOZŘEJMĚ ŽE JE TO JEN UHEL POHLEDU, JAKO VLASTNĚ VŠE O ČEM MLUVÍME, EXISTUJE TOLIK PRAVD, KOLIK OBSAHUJE VESMÍR BYTOSTÍ. TO ŽE JE Z DRUHÉ STRANY VESMÍRU NEBO ZDE JE VLASTNĚ UPLNĚ JEDNO PROTOŽE MŮŽETE BÝT VLASTNĚ VŠUDE VE VŠECH ČASECH ALE TOMU LIDSKÁ DUŠE TĚŽKO MŮŽE POROZUMĚT, V TUTO CHVÍLI TOHO NENÍ SCHOPNA.

  MNOHO BYTOSTÍ JE ZDE ZE SOUCITU, MNOHO DUŠÍ JE ZDE “UZAMČENO”, MNOHO ROZMANITÝCH ENERGIÍ JE ZDE Z ROZMANITÝCH DŮVODŮ…

 3. Musím si ale říci že lidstvo jako celek pomoci potřebuje:-) protože by to jinak nezvládlo:-) proto je také v tělech tolik různorodé energie, která by tu vlastně ani být nemusela, samozřejmě že je to naplnuje, jsou to jistě soucitné bytosti plné lásky:-)))

 4. Miluju tato kontroverzní témata. Poslechněte si tento můj praktický komentář o souladu:

  Já sama každý měsíc finančně podporuji africkou holčičku přes program Dálková adopce. A musím říct, že jsem k tomu aktu byla inspirovaná Zdrojem – úplně jsem telepaticky cítila, jak mě volá, byla jsem časově dokonalá odpověď na její vibrační touhy – bez mých financí by musela opustit první třídu. Vybrala jsem si ji podle fotky, jejímu čtveráckému pohledu se nedalo odolat. Věděla jsem, že to je přesně ona:) Posílá mi obrázky a obě cítíme nadšení. Aisha nemá už biologickou maminku a je pro ni uspokojující, že na druhém konci zeměkoule má adoptivní “maminku”, která je v jejím proudu. Jakmile se naladíme na Zdroj, můžeme se spojit. A toto napojení mě inspirovalo k širšímu nápadu v této oblasti. Abraham to přesně popsal.

 5. A tak jsem takhle jednou jen tak ležela a kochala jsem se jejími obrázky a bylo mi skvěle. A najednou cvak, z čistýho nebe spadl ten nápad:) A takto mi zákon přitažlivosti funguje ve všem, čistě zafokusuju a už to jede.

  • Krásný, já jsem jednou takhle úplně stejně dostala inspiraci k příspěvkům nadaci Dobrý anděl – pomáhá rodinám s onkologicky nemocnými dětmi, ale i s jinými těžce léčitelnými chorobami…. Dálková adopce mne zaujala, podívám se tam….. jen poprosím o vysvětlení výrazu zafokusuju…….díky a hezký den. Hanka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *