Abraham Hicks – Jaký je rozdíl mezi inspirací a motivací?

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Host: Jak se máte, Abrahame?

Abraham: Velmi dobře.

Host: Dobře? Skvělé. Mám několik otázek. S jednou svou kolegyní z práce… zajímám se o fitness… jsem mluvil o tom, co si  chceme v životě manifestovat. Věřím, že když chci  být fyzicky zdravý, budu se zaměřovat  na tělo, které chci, aby mě to motivovalo ke cvičení. Ona to má naopak a zaměřuje  se na tělo, které nechce. Dívá se možná na statnější  lidi v posilovně a říká, že jí to motivuje ke cvičení.

Abraham: Mluvíte o rozdílu mezi  motivací a inspirací. Když se zaměřujete na svou touhu, a sladíte se s ní, tak jste  k ní přivoláván. To je inspirace. Ale když si jste vědom toho,  co nechcete, a snažíte se tomu odporovat, tak motivace je více o tom,  co nechcete.

Host: To chápu. Řídím se inspirací  a ona se spíše řídí motivací. Chci pochopit, jestli tu negativní  energii, to, co nechce být, mění do pozitivní síly,  kterou používá ke svému rozvoji?

Abraham: Řekli bychom, že do určité míry,  protože s tím má dobré výsledky. Je to na hranici, že? Poznání toho, co nechcete, vám  pomáhá poznat to, co chcete, a naopak, a zaměřování energie je o tom vztahu  mezi tím, co chcete a nechcete. Spousta lidí ví tolik, co nechtějí, tak proti tomu bojují a válčí. Existuje válka proti drogám,  válka proti terorismu, válka proti, válka proti…  a všechny ty věci se zvětšují, protože v tomto vesmíru  neexistuje vyloučení, pouze zahrnutí. To nemůžete obejít, ale nemůžete ve skutečnosti  za někoho jiného vědět, pokud k tomu člověku nemáte hodně blízko  a jste si vědom jeho/jejích náladách a postojích, nemůžete skutečně vědět,  kdo někdo druhý energeticky dělá.

sunset-3

Esther si na počátku kontaktu  s námi pamatuje, jak společně s Jerrym říkali  svým přátelům ve Phoenixu: Běžte se někde ve Phoenixu  ztratit a my vás najdeme. Jeli na křižovatku a Esther cítila  impulsy, jakou cestou se vydat. Někdy řekla: Tudy ne. Tak jeli jinudy. Není příliš důležité, jestli poznání, že nechcete  jedno, vám pomůže zjistit, že chcete druhé, ale jakmile zjistíte, co chcete, je pro vás mnohem lepší se sladit  s tím, co chcete, a proč to chcete. Takto se napojíte  na skutečnou moc energie. Na co tedy narážíte?

Host: Asi na to, že když víte, co nechcete, ale nikdy se nezaměříte na to,  co chcete, co to vytvoří?

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak se napojit na své podvědomí?

Abraham: My se vás ale ptáme: Je to vůbec možné? Nebo zjištění toho, co nechcete,  automaticky v sobě zahrnuje to, co chcete? Pokud vážně víte, že něco nechcete,  na druhém konci je něco opačného. To jsou ty rakety touhy,  které vysíláte. To, na co možná narážíte, je to, že… řekněme, že někdo… vaše přítelkyně… prosévala a třídila  a vypustila spoustu raket touhy. Tím, že ví, co nechce, ví, co chce. Její vyšší Já ví,  co chce, a volá ji k tomu. O první a druhý krok  je tedy postaráno. Ale třetí krok nefunguje, pokud nadále  odporujete tomu, co nechcete.

the_heart_of_the_mountain-wallpaper-1366x768

Pokud namísto toho,  abyste mluvil o tom, co chcete, a proč, mluvíte o tom, co nechcete,  a proč, tak si blokujete stav přijímání, a poté k dosažení svých výsledků  kompletně spoléháte na akci  bez páky souladu. Přinese vám akce bez páky  souladu nějaké výsledky? Ano. Ale ne takové výsledky,  kterých jste schopen.

Host: Takže je v pořádku použít něco,  co nechcete, jako prostředek k vytvoření spádu,  ale neměli byste tam zůstat.

Abraham: Skvěle jste to řekl.  Takto to vždy funguje. Neuniknete tomu. Kontrast vám vždy  bude pomáhat zjistit, co chcete. Ale v určité chvíli si chcete říct: Nyní dělám třetí krok. Pokud jsem v tom vážně dobrý,  tak dělám čtvrtý krok. Občas se vrátím do kontrastu.  To je pátý krok… zmiňovali jsme to? Pátý krok je být zpět  u prvního kroku a nevyčítat si to. Je to přijímání hodnoty kontrastu. Jen tam nechcete uvíznout. Spousta lidí je přesvědčených, že způsob,  jak někoho k něčemu motivovat, je vyděsit je. Tak mluví o nebezpečích… Takto fungují téměř všechny prodeje. Pokud  neuděláte tohle, pokud tohle nebudete jíst, tak se vám stanou tyto špatné věci.  Tato špatná věc na vás čeká, pokud neuděláte tuto věc,  kterou prodávám.

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

1 komentář

  1. Nějak mám silný pocit, že je tento příspěvek ukončeny předčasně. Něco mi tam chybí ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *