Abraham Hicks – Rozdíl mezi instinktem a intuicí

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis (video na konci):

Host: Jaký je rozdíl mezi slovem instinkt a intuice? Znamenají to samé, nebo je v nich rozdíl?

Abraham: Jsou dostatečně podobná, ale pokud se v tom chcete pitvat… což někdy chceme. Tak jak lidé někdy mluví o oceňování a vděčnosti, což jsou velmi rozdílné frekvence, i když lidé obě slova používají zaměnitelně. Instinkt většinou přiřazujete zvířatům. Nicméně zvířata jsou ve skutečnosti se svou širší perspektivou tak v souladu, že jsou inspirovaná, a vy tomu říkáte instinkt. Ve skutečnosti je to inspirace.

Takto bychom to chtěli rozlišit. Když to pozorujete a nechápete to, můžete to nazvat instinkt, ale když jste uvnitř toho a cítíte to… když sledujete někoho jiného, můžete říct: To on dělá instinktivně. Ale když se to děje vám, víte, že jste k tomu inspirovaná.

sunflowers_15-wallpaper-1366x768

Host: Takže to je spíše intuice než instinkt, protože…

Abraham: Intuice, inspirace… na slovech moc nezáleží. Je jen dobré v sobě identifikovat pocit. Všechno má určité míry, že? Když používáme slovo inspirace, myslíme tím možná to, co znamenal latinský kořen slova, což bylo “duch uvnitř vás” – inspirovaný. Jinými slovy jste v souladu s tím, a to a vy jste jedním.

Host: Vy a vaše vnitřní bytí.

Abraham: Esther jednoho dne hledala, co si vzít na sebe na tento workshop. Byla v šatně a měla na výběr několik věcí a řekla: Abrahame, ty vyber. Tak jsme něco vybrali a Esther si to nasadila. Šla ven a Jerry na to: To vypadá pěkně. Esther řekla: Abraham to vybral. Jerry: No, s tím nebudu nesouhlasit. Asi o dva měsíce později si Esther všimla, že na rukávu byla napsaná slova, a jedno z nich bylo “Inspirace”. Potěšilo nás, když zjistila, proč jsme ten kus vybrali.

Host: Dokonalé. Děkuji.

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *