Rozhovor s Esther Hicks & Abraham

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Tazatel: Moc ti Esther děkuji, že jsi přišla na první Hay House World Summit. Tohle je premiéra. Tohle je náš první rozhovor. Mám z toho radost, protože jsme v kanceláři Louis Hayové.

Esther: To jsem si myslela.

Tazatel: Přes ni jsme se všichni setkali. Louis je velkou fanynkou Abrahama. Dvakrát ročně chodila na vaše workshopy, když jste byli v San Diegu. Pak chtěla, ať jdu s ní na schůzku s Esther. Podařilo se nám navázat spolupráci a vydat tvé knihy a pomoct rozšířit o vás povědomí.

Esther: Živě si to vybavuji. Bylo to skvělé.

Tazatel: Ano, bylo to úžasné. Vím, že později se spojíme s Abrahamem…

Esther: Ano, dříve než později.

Tazatel: Vím, že ráda dáváš Abrahamovi slovo, aby sis mohla dát voraz.

Esther: Ano, to bude ten důvod.

Tazatel: Ty sama pochopitelně Abrahama posloucháš. Asi nevíš, co Abraham říkají, když jim lidé pokládají otázky, ale rozhodně je při úpravě nahrávek posloucháš hodně.

Esther: Slyším je. Slyším, co říkají. Jsem u toho tak trochu při vědomí. Jen neznám důvod. Nevím, proč říkají, co říkají.

Tazatel: To dává smysl. Také ale vím, že jsi s Jerrym vždy v životě uplatňovala, o čem Abraham mluví.

Esther: My tím nežijeme, jen to učíme.

Tazatel: Rozhodně tím žijete více než jiní učitelé, které znám. Určitě vidíte, jak vám to v životě funguje.

Esther: Ano.

Tazatel: Mohla by ses s lidmi podělit s něčím, co jsi se naučila? Třeba nějaké postupy, které osobně používáš? Něco, co tě udržuje v proudu.

Esther: Každý proces se za ty roky vyvinul, protože v té chvíli se něco dělo. Abraham vždy nový proces dali mně jako první. A já ho uplatňovala, protože jsem věřila… protože mi nikdy neřekli něco, co by nakonec nebyla pravda. Když přijdou s novým procesem, tak ho vždy začnu uplatňovat. Nedávno nám Abraham říkali, že jakýkoliv jejich proces slouží k jedinému účelu. A tím je nás uklidnit. Pomoci nám se cítit lépe. A tak uplatňuji proces, ze kterého mám v danou chvíli lepší pocit. Závisí to na tom, jak dlouho jsem šla proti proudu, než s nějakým procesem začnu. Pokud ten směr proti proudu zastavím rychle, pak je to jednoduché. Pokud jdu proti proudu jen chvíli, a tak v tom není tolik odporu, pak uplatním jiný proces.

Abraham popisuje, jaké procesy fungují pro dané emoce nejlépe. Naučila jsem se dělat vše, co dokážu, abych se začala cítit lépe. Nedávno jsem sama sobě říkala, Abraham si ze mě kvůli tomu utahují, ale když mám myšlenku, ze které nemám dobrý pocit, tak řeknu, “To ale bylo nepříjemné.” Poslední dobou říkám, “To bylo nepříjemné a zbytečné.” Protože myslet nepříjemné myšlenky není nezbytné. Máme kontrolu nad tím, nad čím přemýšlíme. Vše je o tom spádu.

stars

Tazatel: Věnovat pozornost tomu, na co se zaměřuješ.

Esther: Aby ti záleželo na tom se cítit dobře. Jak jsi zvykneš na ten dobrý pocit, tak jakýkoliv opak nesneseš. Občas se mi to nedaří, protože někdy k něčemu dojde a já na to reflexivně zareaguji. Pokud jsem uprostřed nějaké konverzace, tak zajdu po té cestě dál. Překvapuje mě, jak rychle může pozitivní nebo negativní spád nabrat na obrátkách. Na něco myslíš a téměř okamžitě narazíš na někoho, kdo myslí podobně. Pokud si o tom začneš povídat, pak to má na tebe vliv. Může ti to nastavit tón celého dne. Pokouším se – ne vždy -, ale před spaním přemýšlím nad tím, z čeho mám dobrý pocit. Abych byla v předstihu. A ráno vždy v posteli zůstanu tak dlouho, dokud se nezačnu cítit dobře předtím, než začnu svůj den.

Jerry mě vždy prosil, abych do oběda nečetla emaily. Protože jak ti přijdou emaily, tak se začneš zabývat tím, co musíš udělat. S Jerrym jsme svou kreativní práci dělali ráno, a tak mi říkával, “Prosím, nečti si je”. To samozřejmě není moc praktické. Není to moc praktické. Jde ale o to, že když začnu den s myšlenkami, u kterých se cítím dobře… Abraham nám roky říkal analogii o kolotoči na hřišti. Kolotoč se už točí, ty na něj chceš nastoupit, ale nemůžeš, protože se točí moc rychle. Nedávno mě napadlo, že rychle se točící kolotoč je jako já a můj pozitivní spád. Pokud si svůj pozitivní spád rozjedu brzy, pak cokoliv, co by mě mohlo potkat, se mě ani nepřiblíží. Moc mi to pomáhá.

Tazatel: To je úžasné. Při naší poslední schůzce jsi řekla něco, co na mě mělo velký vliv. Řeklas, “I když jsem nedávno ztratila Jerryho, a prošla jsem si spoustou věcí, tak jsem stále nejšťastnější osoba, kterou znám.”

Čtěte také:  Abraham Hicks - Bezpodmínečný soulad

Esther: Jsem převážně šťastná. Většinou šťastná jsem.

Tazatel: To je dost velké prohlášení. Jen to názorně ukazuje sílu toho, co Abraham učí a jak to uplatňuješ. Je to úžasné.

Esther: Trochu se stydím za to říct, že jsem si neuvědomila, jak moc moje štěstí závisí jen na pozorování dobrého života, který žijeme. Abraham nám neustále nabízí různé procesy a já je uplatňuji. Ale po pravdě jsem je moc uplatňovat nemusela, protože jsem už šťastně žila. Na procesy přišla řada, až se stalo něco, co moc šťastné nebylo. A pak jsem zjistila, že ty procesy jsou moc dobré. Když je používáš, tak fungují.

Tazatel: Pomohly ti nějaké procesy se dostat zpět do souladu?

Esther: Meditace je proces, který všichni znají. Ten mi hodně pomohl. Další proces, který používám více než všechny ostatní… Jsou vlastně dva. Můj oblíbený je “předej do manažerovi”. Často se cítím přemožená. Někdy si toho naberu více, než na co mám fyzický čas. Díky procesu “předej to manažerovi” si uvědomím, co v ten den potřebuji skutečně udělat.

Tazatel: Mohla bys ten proces popsat? Spousta lidí ho nejspíš nezná.

Esther: Dobře. Nikdy nezapomenu na to, když jsme byli v restauraci Macaroni Grill v San Antoniu. A tam mají na ubrusech papíry. A pastelky. A já se cítila přemožená a stěžovala si na moc práce. A Jerry řekl, co říká obvykle, když si stěžuji, “Zeptejme se Abrahama.” Abraham vzali jednu pastelku a doprostřed papíru nakreslili čáru od shora dolů. Na levou stranu napsali, “To, co dnes budu dělat.” A na pravou stranu napsali, “To, co chci, aby zařídil vesmír.”

Sombrero galaxy

Ten den jsem s sebou měla notes se seznamem věcí, které musím zařídit. A Abraham povídá, “Nespěchej a podívej se na ten seznam. To, co je dnes třeba udělat bezvýhradně, napiš na svou levou půlku.” Prošla jsem teda tím seznamem  a vybrala si z něj pár věcí, které je třeba toho dne zařídit. Jak jsem je zapsala, Abraham povídá, “Vše ostatní napiš na pravou půlku papíru.” A pak řekli, “Buď bez spěchání.” Zabralo mi to dlouhou dobu.

Tazatel: Dlouhou dobu ty věci oddělit?

Esther: Přepsat je, protože jich byla spousta. Tak jsem si z kabelky vzala propisku, protože s pastelkami to moc dobře nejde. A začala ty věci sepisovat. U každé zapsaného úkolu Abraham řekl, “Tento úkol dnes necháme na vesmíru. Necháme vesmír, ať to zařídí.” A já se začala cítit stále lehčeji. Abraham později vysvětlili, že díky tomu procesu si uvědomíš, co chceš. Ale také se díky němu dostaneš do stavu umožňování. Protože jsem měla tolik úkolů, které jsem musela zařídit, tak jsem byla ve stresu, že je nestihnu. Abraham pak samozřejmě vysvětlili, že když víš, co chceš, a jsi ve stavu umožňování… Používala jsem ten proces každé ráno. A začala jsem si všímat, že vesmír ty úkoly zařizoval rychleji než já.

Tazatel: Určitě ho také vyzkouším. Nemohu uvěřit, že si na něj nepamatuji.

Esther: Je v knize “Požádej a je ti dáno”. Nepamatuji si, jaký je to proces. Používám ho teda často. Zmírní ti pocit, že máš toho moc, co musíš udělat. Abraham nedávno říkal, že pocit, že máš toho moc, je rychle se pohybující energie a ty s ní nedržíš krok. A to samozřejmě můj seznam úkolů dělal. Díky němu jsem žádala a žádala. Ale byla jsem napjatá a tak když jsem někoho potřebovala, tak jsem se mu nedovolala a nevyšly mi letenky, které jsem chtěla. Jak jsem ty věci ale předávala vesmíru, tak vše šlo hladce a snadno.

Další proces, který nejčastěji používám, je meditace. Obzvláště poslední dobou. Když ztiším svou mysl, tak ihned cítím… asi ji už dělám dlouho, že když se rozhodnu přestat myslet, a vždy se zaměřuji na nějaké zvuky. Tady je dost ticho. Žádný zvuk neslyším. Ale obvykle běží klimatizace, na kterou se mohu soustředit. Nebo zvuk dopravy. Začnu se soustředit na nějaký zvuk.

A jak se na něj soustředím, pak cítím, jak se uvolňuji do stavu bez myšlenek. Abraham to vysvětlují tak, že když svou mysl ztišíš, tak se ti zvýší vibrace stejně jako korek, který vypluje na hladinu. Ráda si ten pocit vychutnávám. Protože vím… Abraham mě přesvědčili, bezpochyby to vím, že vše, o co jsme požádali, už existuje a vesmír na tom pracuje. Nachází se to ve vortexu, jak říká Abraham. A to jediné, co mě brání v tom, abych byla na pohodlné cestě za těmi věcmi, nebo abych viděla, jak se mi zhmotňují, je můj vlastní odpor. Meditace je jednoduchý způsob, jak přestat být v odporu.

Čtěte také:  Už se nemusíte bát

Solar eclipse

Tazatel: Když jsi s Abrahamem začala mluvit poprvé, vím, že tvoje napojení na ně nebylo tak silné, jako je dnes.

Esther: Bylo stejně silné. To spojení bylo okamžitě silné. Protože Jerry ho vyvolával. Bylo tedy silné.  Já jen s tím spojením nedržela krok. Proto ten překlad nebyl moc souvislý a smysluplný. Unavovalo mě to. Už po 10 minutách jsem byla vyčerpaná. Pak jsem pochopila, že za to mohlo moje napětí.

Tazatel: Naučila ses se více uvolnit a více se na ně napojit?

Esther: To nejdůležitější bylo, že jsem jim začala věřit. Protože jsem nevěděla, co se děje… Pak jsem si uvědomila, že Abraham mě nijak neovládají. Zodpovídali akorát otázky. A byli tam na mou vlastní žádost. Nedávali o sobě vědět. Byli tam na mou žádost. Třeba když zazvonil telefon nebo někdo zaklepal na dveře. Nebo když Jerry začal být netrpělivý, protože chtěl v něčem pokračovat. Abraham jsou na to vše citliví. Byli tam akorát pro nás.

Tazatel: Ptal jsem se lidí, na co by se tě chtěli zeptat, a jedna otázka je o tom, jestli Abraham s tebou někdy začnou mluvit sami od sebe, nebo se jich vždy ptáš? Pokládají Abrahamovi vždy otázky lidé, nebo Abraham začnou mluvit sami od sebe?

Esther: To nejdůležitější na mé odpovědi, kterou ti dám, je pochopit, že my lidé žádáme různě. Žádáme o spoustu věcí, aniž bychom k tomu použili slova. To neplatí jen u Abrahama. My všichni máme vlastní Abrahamy. Zdroj neustále zodpovídá naše otázky. Čím více jsme konkrétnější… když řeknu, “O tomto bych vážně chtěla vědět,” tak Abraham na to zodpoví tak přesně, jak já jsem schopna slyšet tu odpověď. Ale pokud jde o pomoc druhým lidem, tak nás Abraham naučili, “Neodpovídejte na otázky, které nejsou kladeny.” Abraham ale otázky vždy znají. Proto přesně ví, koho z publika vybrat. Vědí, kdo je připraven. Vědí, jak je ta otázka silná, a jaká je pravděpodobnost, že tázající jejich odpověď přijme.

Neříkají mi nic, co bych nebyla připravena přijmout. To je to nejlepší. Podle toho, jak jsem připravena slyšet odpověď, říkají to, co říkají a kdy to říkají. Nemá cenu někomu říkat něco, co není připraven slyšet. Pokud si někdo stěžuje a ty se jim snažíš pomoci pochopit, že stěžování ničemu nepomáhá, tak to, že jim to říkáš, také ničemu nepomáhá. Protože oni nejsou… Oni chtějí, aby je někdo utišil. Proto si stěžují. A Abraham vždy utišuje.

Red space

Tazatel: Položím ti poslední otázku, než necháme mluvit Abrahama. Můžeš si pak na chvíli odpočinout.

Esther: Ať je to na nich.

Tazatel: Otázka se vztahuje znovu k tobě a Jerrymu. Jedna z nejúžasnějších věcí, my tři jsme často chodili na obědy. A to, co na mě velmi zapůsobilo, byl vztah vás dvou. Nejspíš byste řekli stejnou větu, aniž byste se přerušovali.

Esther: Jerry by tohle asi neřekl, protože byl nejspíš dost přerušován. Ale dobře to mezi námi proudilo a stále proudí.

Tazatel: Takový vztah, který jste spolu měli… Spousta lidí se Abrahama ptá, “Jak mohu najít tu pravou osobu, jak mohu získat lepší vztah?” Ale když se zeptám tebe jako Esther, co bylo podle tebe ve tvém vztahu s Jerrym to klíčové? Měli jste úžasný vztah. Všichni to říkají.

Esther: Teď jsi mě rozplakal. Dej mi chvilku. Nejprve řeknu něco jiného. Přišla jsem na to teprve včera. Je zajímavé, že se na to ptáš. Já Jerryho slyším, mohu si s ním povídat, a to velmi jednoduše. A když létám vysoko… Jerry tam vždy je. Je zajímavé, jak jsem chytrá. To, co on věděl a já ne, o co se staral on. Pokud se cítím vážně dobře, tak Jerry si tam poletuje. Je to jako pocit nadšení. Je to skoro jako pocit neporazitelnosti. Měla jsem teda tento pocit a včera mi došlo, že nejde o to, že Jerry je pryč, ale o to, že je na té vysoké frekvenci, ale moje frekvence mi někdy při konverzaci klesne, z čehož pak cítím… smutek namísto nadšení. Na to jsem přišla včera.

Pokračování na další straně…

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Jak urychlit manifestaci toho, co chceme?

Zde se dozvíte, co je nejdůležitější manifestací a proč vlastně chceme vše, co chceme. A zjistíme, co přestat dělat, abychom urychlili manifestaci toho, co chceme.

26 komentáře

 1. Dajwe, BRAVO !!!! Dakujem, ocenujem, tesim sa….:-*

 2. Čtu Abrahamovy knížky už několik let. Abrahamovo učení je v nich komplexně vysvětleno. knížky byly vydány v době, kdy byl Jerry ještě naživu, většina knížek je koncipovaná formou jeho otázek a Abrahamových odpovědí. A v knihách se jasně píše, že nemoc a smrt je o neumožňování si dobrého. A čím se člověk cítí lépe, přitahuje si do života dobré věci. Po Jerryho smrti mi v Abrahamově učení přijde jistý posun -smyslem života už není zaživat lásku a radost, ale jakékoliv kontrastní rozpínání,viz tady chlapec jdoucí v souladu se zdrojem na smrt či Jerryho leukémie.

  • Václav Volek

   Nebo tento posun vnímáte Vy osobně, protože smrt je za hranicí Vaší představy “přijímání dobrého”? Já osobně totiž z Abrahama stále cítím, že smyslem existence je zažívat radost. Spíše je však je pro mě patrný posun v tom, že Abraham, díky Estheriným zkušenostem s Jerrym(po jeho smrti,) mluví o smrti více z pohledu Estheriných zkušeností.
   Radost přináší se nechat nést na vlně svých tužeb. Pro někoho to je mít zážitky ve fyzickém světě. A pokud někdo chytí touhu opustit fyzický svět, pak “zažívat dobré věci” pro něj znaméná umřít…

   • četl jste jejich knihy,abyste věděl, co tím míním a jak se v nich abraham vyjadřoval k těmto tématům a které otázky jim Jerry pokládal? Např. Jejich jasné vyjádření v knize Peníze a zákon přitažlivosti, která se skládá ze tří podknih a jednou z nich je kniha Zdraví. Oddíl o sebevraždách, přírodních katastrofách a násilných činech. Jinak se samozřejmě nabízí váš komentář.

   • Jerry Hicks zemřel na leukémii.

   • kniha byla vydána tři roky předtím, než Jerry smrtelné nemoci podlehl. Přečtěte si, jaké stanovisko tehdy abraham zastával.

    • Václav Volek

     Mám od nich přečteno 8 knih. Mohu Vás poprosit o konkrétní stránku? Podle názvu oddílu tuto pasáž nemohu najít (Každopádně vím, že někde je. Na to mi je ten nadpis až moc povědomý.)
     To, co jsem nyní z této knihy přečetl, tak potvrdilo mé stanovisko. Takže: Buď se bavíme o voze a koze zároveň, nebo máme oba trošinku odlišné chápání napsaných slov. Samozřejmě, že nemoc je neumožňování si. A často to vede ke smrtí. Nicméně Váš komentář bral smrt obecně jako důsledek neumožňování si. A to je to, co mi vůbec nejde k Abrahamovi…
     Díky za diskusi a ještě jednou prosím o číslo stránky toho oddílu…

     • určitě, v nejbližší době to znovu pročtu a pošlu čísla stránek. Díky za zájem.

     • Bohužel tu není prostor pro vypisování konkrétních vět,tak dávám alespoň čísla stránek: str.23, 181-183 o úmrtí a sebevraždách,124 o vrozených nemocech a vpodstatě vše z oddílu III. a IV.

     • Václav Volek

      Díky za odpověď. Z daných pasáží jsem vycházel už při psaní předchozího komentu.
      Z mého úhlu pohledu je Abrahámovo poselství stejné dnes jako v době psaní těchto knih. Smyslem života je radost a kontrast je tu jen od toho, aby v nás inspiroval další a další fantastické věci, které chceme do života.
      Smrt může být způsobena neumožňováním si dobrého, ale také může být způsobena umožňováním si dobrého. Co když dostanete touhu žít život jako opačné pohlaví? Pak jedna z fajn způsobů je umřít a znovu se narodit…. Takže nejde smrt brát globálně jako důsledek neumožňování si dobrého…

     • Václav Volek

      Na celé této diskusi je zajímavá jedna věc: nezáleží ani tak na tom, co říká Abraham. Daleko více záleží na víře (úhlu pohledu, očekávání, paradigmatu,…), které Vy a já máme. Vtipné totiž je, že oba chápeme to, co říká Abraham jinak 🙂

      Takže: nejde tady o to, kdo má a nebo nemá pravdu. Jde o to, jak moc Vám vyhovuje/nevyhovuje vaše přesvědčení (a následná manifestace). Respektive: jak moc mě vyhovuje/nevyhovuje moje vlastní přesvědčení (a následná manifestace).

      Připomíná mi to, jak jsem jednou narazil na jedno fantastické vysvětlení emocí v knize od Tolleho. Toto vysvětlení emocí mě výrazně posunulo “vpřed”. Když jsem se o půl roku k této pasáži znovu vrátil, vůbec jsem to vysvětlení nenašel. Nebylo tam. Zjistil jsem, že to, jak jsem to pochopil, bylo daleko lepší, než to, co Tolle skutečně napsal…. 🙂

     • a co ta pasáž o vrozených nemocech? abraham tam říká,že ze všeho je možné se vyléčit a 80 let není žádný věk a můžeme žít mnohem déle. přesto se jerry nevyléčil a zemřel ve standartním věku. byl to důsledek jeho souladu? nebo měl plno odporu? a lze se vůbec tak lehce zbavit odporu nebo je to idelal, na který my lidské bytosti těžce dosahujeme? a proč je pro většinu z nás tak těžké být v souladu, když to má být naše prirozenost na této planetě? proč se většina bytostí od zdroje odpojí? a co když je to všechno úplně jinak?

     • tolle je též můj oblíbený autor, je zas
      takový víc při zemii:) můžete se o té myšlence rozepsat víc? zajímavý materiál jsou taky sethovy promluvy od jane roberts, bylo to takové jedno z prvních inspirujících médií i pro hicksovi.

     • představte si, že jste otec malé holčičky a znásilní vám ji a
      zabije pedofil? budete se snažit udržovat soulad a říkat si, asi byla vibračně nízko a tuto situaci si přitáhla, nebo asi byla v souladu a chtěla zažít kontrasty? anebo se zcela přirozeně lidsky sesypete? to se vracíme k té absurdní situaci z videa,kde vpodstatě žák šel do školy na svoji popravu. a jeho matka má hledat pozitivní emoce.

     • Václav Volek

      Jeden příklad za tisíc slov: Částečně procuji jako programátor. Občas, když porogramji, tak se na něčem zaseknu. Něco mi nejde naprogramovat. A jak se snažím na to přijít, obzvlášť pokud jsem v časové tísni, tak místo toho, abych to vyřešil, tak víc a víc zabředávám do problému. Víc a víc mi to nejde, víc a víc se cítím negativně. V této situaci udělám toto: odejdu od toho, vemu si sluchátka s meditační hudbou, uvelebím se v křesle a začnu meditovat. Po chvíli se mé negativní emoce rozplynou a já se začnu cítit dobře. A jakmile se začnu cítit dobře, tak si začnu užívat toho dobrého pocitu. Užívám si ho a užívám…. A když se pak vrátím k programování, vše jde lehce a snadno vyřešit.

     • Václav Volek

      Kdybych byl otec v té situaci, udělal bych to samé jako v příkladu s programováním. Našel bych soulad s čímkoliv a užíval bych si toho souladu. A ideální řešení dané situace by pak ke mě lehce, snadno, příjemě a se zábavou přišlo.

      Teď trochu spekulace: je možné, že chtěl Jerry odejít do “nefyzična”. Je možné, že nechtěl odejít do “nefyzična”. A pokud nechtěl odejít a chtěl být zdravý, tak jednoduše neudělal to, co jsem udělal já se zaseknutím se v programování. Pokud má vytvořené myšlenkové momentum, které jde určitým směrem a nezmění ho, tak to myšlenkové momentum se prostě samo postará o to, co se stane.

     • Václav Volek

      Zajímavý je taky Darryl Anka. Pro mě je nyní obtížné se vrátit k tomu, jak jsem chápal emoce po studování Tolleho, protože mě Abraham posunul o kus dál. Pro mě byl Tolle spíš takový most od knih typu “4 dohody” k Abrahamovi…

     • já jsem to měla opačně, tolleho a bashara jsem objevila až po abrahamovi:) počátek k abrahamovi pro mě byla luis hay a murphy. ruiz mi neseděl.

     • s tím programováním je to dobrý příklad:) jestli přijmeme spekulaci, že se jerry zasekl v programování a chtěl tu zůstat, tak kdo jiný mohl mít lepší software než on, když měl abrahama přímo u nosu.

     • Václav Volek

      Výborný koment. Již nějakou dobu hledám uspokojující odpověď na otázku, která je ve své podstatě dosti podobná tomu, co jste nastínila. A zatím nejlepší odpověď na to je položit si otázku: “Jak chci, aby to vypadalo ( jak by mělo fungovat,co by se muselo změnit, co vylepšit, co by mělo fungovat jinak…), abych věděl a cítil, že život zde na zemi je naprosto perfektní a naprosto uspokojující a naplňující?”

 3. Dajwe,excelentní překlad.Zdroj Ti umožnil tlumočit Abrahama do českého jazyka ne náhodou.Velmi povedené a přínosné.

 4. Davide, oceňuji expanzi tvých překladů k videím ♥ Toto video je pro mne mnoho objasňující a velmi za překlad děkuji. Jakoby ti pomáhal Jerry 🙂

 5. Davide děkuji, jste úžasný:-)

 6. A zapomněla jsem dodat, že posílám dar za dar. -)

 7. Ahoj lidi,
  Jerry zemřel. On už teď ví proč…možná že to bylo předurčeno a možná taky ne. Možná to byla jen jeho volba, nebo si cosi měla uvědomit jeho smrtí Esther. Nebo to byl něčí zásah, aby bylo jejich učení zpochybněno.
  Co je vždy důležité – pravda – najít jí. Ti, kteří se probudili, ti kteří se začínají probouzet.
  Včera mě naprosto “dostala” má maminka. Řekla mi:” Jani, včera jsem se dívala na televizi a tam mluvila jedna paní doktorka, která měla neuvěřitelně mnoho titulů. A představ si, že říkala že jsme vědomí – duše, která je projikovaná do hmoty a – těla a že nikdy nezaniká, že se jen inkarnuje. Jani, já jsem pochopila že mluvíš pravdu! 😀 ……ale ty jsi měla zážitky, kdy ses rozprostírala v prostoru – éteru, tak se mi nediv že jsem ti nevěřila…….já jsem tuhle zkušenost nezažila”. Chápu jí a jsem nesmírně, vesmírně 😀 ráda, že si tuto “náhodu” přivodila. Teď už jen mít oči a uši doširoka rozevřené a “osvícení” jí nemine.
  Já jsem před týdnem hledala mou kočičku, která mi spadla z balkónu (našla jsem ji po týdnu a je v pořádku). Jedna paní – slečna mi napsala na FB tuto větu:” Já teda nechci strašit, ale ta kočička se už nenajde (bylo to po 4 dnech hledání). Pokud vidíte, pokud jste vědomí, chápete že celá věta je jedna jednoduchá lež. Pokud totiž něco nechci, tak to nedělám. V tomto případě, pokud nechci strašit, tak nestraším.
  A další případy….muslimové, cikáni…..vyvoláním z pozice moci konflikt, pořádně ho rozdmýchají a pak přijdou s řešením. Představte si že jste nad dvěma mraveništi……vy máte tu moc mezi mravenci vyvolat nesváry…. kopnete do jednoho a pak do druhého ještě mezi nimi umožníte cestičky….. vy jste z obliga jen tu a tam přilijete olej do ohně a nakonec když už jsou mraveniště ve válce, dorazíte s řešením. A nevědomí mravenci budou agresory oslavovat jako spasitele. Agresoři se jen zasmějí jaké jsou to ovce a oni ten pastýř hihihihi………prosím pomozte probudit spící….

  • děkuji, tvůj komentář je pro mne přínosem, zrovna jsem četla o muslimech, říkám si, že nás tady strašej , ale semínko ve mně zasejí, takže ještě jednou děkuji, už je vyryté a cítím se lépe

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *