Abraham Hicks – Svoboda v partnerském vztahu

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Se ženou jsme svoji už téměř 14 let. A už to bude rok, co jela na výlet do jiné části země. A tam se mimo jiné měla setkat s bývalým milencem. Než tam jela, řekl jsem jí, že chci, aby dělala vše, co chce. Protože její svoboda je pro mě důležitější než pocit, že by byla nějak omezená. Chtěl jsem jí to říct ne proto, že potřebovala souhlas, ale protože jsem chtěl, aby věděla, že proti tomu možnému výsledku nic nemám.

Abraham: A protože jste se připravoval, že jste si uvědomil, že jste v situaci, kdy nemůžete druhého kontrolovat, tak jste udělal to jediné, co jste mohl, a tím byla kontrola vaší vibrace.

Host: Ale cítil jsem to, nebyla to jen myšlenka. Byl to pocit uvnitř mě. Měl jsem radost a byl jsem pyšný. Protože jste byl svobodný. Jinak byste byl svázaný. A byl to dobrý pocit. Nicméně…

Abraham: Řekněme, že ať už jste ten záměr nabídnul nebo ne, výsledek by byl stejný. Ale vy jste se na ten výsledek připravil a zaujmul jste k tomu velmi dobrý vibrační vztah.

Host: A od té doby je náš vztah úžasný. Ale jde o to, že od té doby také občas prožívám to, co by mohl být pravý opak těch věcí. Mám emoce nejistoty…

Abraham: Protože to bylo něco, k čemu jste byl inspirován a dočasně našel, ale nepraktikoval jste to dost dlouho na to, abyste to pravidelně v sobě udržel. Když se objeví ty emoce nejistoty, způsobují, že vypustíte raketu a když tu raketu budete následovat, časem už nebudete říkat “nicméně”. Vnímám, že už to zažívám méně než dříve. Co je ve skutečnosti alternativou? Když se zamyslíte nad důležitým vztahem. Co je alternativou kromě cesty ke svobodě, kterou jste trochu zesílil. Co je skutečně alternativou? Je nějaká?

Host: Nemyslím si.

flowersiii

Abraham: Žádná alternativa neexistuje. Nemůžete někomu říct… no vy to zkoušíte- “Budeme milovat, respektovat a poslouchat…” – děláte si srandu? “…dokud nás doufejme brzká smrt nerozdělí?” To bylo pro vás. Takže… co je alternativou? Žádná není. Neexistuje. Jinými slovy – co budete dělat? Budete dělat to, co jste dělal a budete v tom pokračovat.

Host: Když mi přijde těžší se ze špatného místa dostat do dobrého, co mám udělat, abych to změnil?

Abraham: Buďte obecnější. Pokud chcete, popište to špatné místo.

Host: Pocit, že nejsem milován tak, jak bych chtěl. Pocit, že s někým, koho velmi miluji, nejsem tak intimní, jak bych chtěl a mám strach, že někdo jiný je víc než já. Jsou to kraviny… Blbosti. Ale nechci to zažívat.

Abraham: Pokaždé, když něco takového budete cítit, vyberte si téma…

Host: A vím, že to není pravda. Mám tyto pocity, ale vím, že nejsou pravdivé.

Abraham: Tohle je velmi důležité. Víte, že to není pravda, ale musíte vědět, že to není pravda, protože nesoulad, který cítíte, vám říká, že vaše vyšší Já to vidí úplně jinak. Chcete tedy dosáhnout toho, jak v této chvíli nepohody mohu ztlumit své myšlenky… a ztlumením myslíme, abyste začal přemýšlet obecněji. Mohl byste to ignorovat, ale něco tak velkého nejspíše ignorovat nebudete. Tak to musíte ztlumit. Musíte se přemluvit, dalo by se říct. Co bych si mohl říct, abych si ztlumil myšlenky dost na to, aby mi to umožnilo znovu rezonovat s tím, co skutečně chci a s tím, jak to vidí Zdroj?

1492_-_Nationalpark_Hohe_Tauern_-_Flowers

Dnes tu přišla řeč na vidění očima Zdroje. Ale je to docela vtipné to aplikovat na něco tak konkrétního jako tohle, co si Zdroj o této situaci skutečně myslí. Co si myslíte, že si Zdroj o tom myslí? Zdroj si myslí, že by bylo nejlepší, aby vaše pocity byly bez závislosti na někom druhém. Protože nemůžete spoléhat, že někdo bude ve vaší blízkosti jako váš předmět pozornosti. Je spousta důvodů, proč nechcete, aby vaše štěstí bylo závislé na někom jiném. A to vám dává příležitost nalézt skutečný soulad s tím, co chcete. Nesnažíme se vás odvést od toho, abyste tuto osobu přestal držet jako svůj hlavní předmět pozornosti. Jen chceme, abyste věděl, že když si dáte tuto příležitost na začátku vztahu s touto osobou, tak hned z počátku v tom nastolíte rovnováhu a to vám postaví pevnější základy pro váš celý vztah. Chápete, o čem mluvíme?

Host: Naprosto.

Abraham: V jednoduchých pozemských výrazech byste řekli něco jako: “Prošels tím nejhorším a pokud to dokážeš přežít, tak přežiješ už cokoliv.” Ale takto to nemyslíme. Myslíme si, že je krásné, že z dosahování ideálu… Když jste ji poslal na ten výlet, kde se měla potkat s někým, komu říkáte bývalý milenec, a v tom jsme vás málem přerušili a chtěli říct: Neexistuje vztah, který nepokračuje. Každý vztah je věčný. Když jste někoho miloval, tak ta láska stále existuje. Ta láska tam stále je.

Lidé dělají tak divnou věc a říkají: “Mám jen tolik lásky na rozdávání. Tohle je speciální láska, smyslná láska, sexuální láska – to je jiná láska.” My říkáme – na tom nesejde. Nemáte “jen tolik” lásky na rozdávání, máte nekonečnou pozornost a lásku na rozdávání. A můžete se rozhodnout, kde tu lásku budete projevovat. Nepobízíme vás, abyste všichni vyšli ven a šířili svou lásku. To tím nechceme říct. I když většina z vás by byla šťastnější, kdybyste to udělali. Ale… Pobízíme vás ale k tomu, abyste si sami sobě neříkali věci jako: Tato důležitá láska je určená pouze pro tebe a tvoje je určená pouze pro mě, což znamená, že vše, co bylo před námi, musí teď přestat.

flowers-13898_640

V tom je zaprvé nedostatek vědomí. A zadruhé to odporuje celé logice a rozumu, který vesmírné zákony poskytují. Nikdo není schopen změnit svůj bod pozornosti. Ani byste to nechtěli. Vraťme se k tomu tématu soch, o kterém jsme mluvili. Socha, která stojí jako památník a je prosycená všemi kontrastními vlastnostmi, které byly příčinou jejího vzniku. Nebýt toho vztahu, vaše žena by ani nebyla taková, jaká je. Nebýt toho vztahu, nebyla by ani předmětem vaší lásky.

A jak to přijmete a necháte to v sobě usadit, pak se rozhodněte, že budete člověk, který žije v přítomnosti, který svůj pocit pohody nestaví na něčem, co by mohlo být v budoucnosti nebo na něčem, co se stalo v minulosti. Že váš vztah je tady a teď, kde se nachází všechna vaše moc. A pokud bude vašim hlavním záměrem pochopit, vybudovat a starat se o svůj vztah se svým Zdrojem tak, že se na svou ženu budete dívat očima Zdroje, pak vše dopadne tak, jak jste chtěl. Je to skutečně úžasná zkušenost.

Host: To ano. A děkuji, že jste mi to ujasnili. Děkuji.

Překlad: Dajw

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Abraham Hicks – Způsob, jak si přitáhnout životního partnera

Přepis (video na konci): Pokud budete nadále udržovat vibraci: “To není ono, to není ono, …

2 komentáře

  1. ĎAKUJEM, veľmi pekné a múdre, obohacujúce, ďakujem ti David, si báječný!!!!!!!!!!! Monika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *