Abraham Hicks – Tolerance je jedna z nejškodlivějších emocí

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Rád vás znovu vidím. Moje žena se jednou zeptala,  jaký má radost smysl. Už jsem se dříve ptal na otázky o minulosti  a vy jste mi řekli, ať přestanu mluvit a zaměřím se na přítomnost. Můžete mi pomoct pochopit  toleranci a netoleranci? A je vůbec místo  pro toleranci v mé realitě? Je to něco, s čím se musím smířit,  nebo něco, co můžu jen tak nechat jít?

Abraham: Tolerance je jedna z nejméně  efektivních a nejméně produktivních emocí, kterou byste kdy mohl mít. Protože tolerance je dívání  se na něco nechtěného, je to pocit, že jste mimo soulad, a pak se učíte přijmout ten pocit  jako něco, co jste ochoten přetrpět.

Host: To je skvělé.

Abraham: Jinými slovy chápeme, že je dobrý nápad  se na veřejnosti nechovat neslušně. Mohli by vás vytáhnout z letadla. Chápeme, že někdy to musíte  překousnout a nic neříkat. Ale když budete záměrně praktikovat  rozpoznání emoce, ze které nemáte dobrý pocit, což znamená, že mé vyšší Já  se na to dívá odlišně, ale já si vybírám se na to zaměřovat  opačně než mé vyšší Já, tak mi uzel stále zůstává v žaludku,  ale nic s tím nedělám… A v postoji,  kdy vyhledáváte toleranci… většina lidí by řekla, že tolerance  je přijmout něco, co se mi nelíbí, zatímco netolerance může znamenat  začít vyšilovat, když se mi něco nelíbí. Možná je lepší nezačít vyšilovat, ale rozhodně pro vás není dobré  se dívat na něco nechtěného a nedělat nic s upravením své vibrace.

Je to jako rozdíl  mezi empatií a soucitem. Empatie je dívat se na něco nepříjemného  a udržovat se v tom nepohodlí. Soucit je být nejprve v souladu  a pak ze svého souladu se svým vyšším Já se dívat na dané téma,  ale už bez toho nepohodlí, namísto toho ho vidím skrze oči zdroje.  A protože si udržuji svou vibraci, přináším do kontextu  čistou pozitivní energii, což znamená, že za takových okolností možná  ovlivním celou místnost a povýším v ní energii. V případě empatie  musím svou vibraci snížit.

colorful_sunrise_mountain_landscape-wallpaper-1366x768

Se soucitem zůstávám s tím, kým jsem, takže se má vibrace nesnižuje, což znamená, že možná  nepomůžu jim, ale neublížím sobě. Je v tom větší pravděpodobnost,  že ostatní by se dostali vibračně nahoru, kdybychom byli spolu déle a já bych se cítil  a choval se tak, jak se mé vyšší Já vždy chová. Když Esther začínala chápat emoce  a kde se ve vztahu k ní nacházíme, a jednoho dne uprostřed silné  negativní emoce nám řekla: Abrahame, podle mě byste měli jít tady  se mnou, abych se necítila tak špatně. Protože věděla, že se cítila špatně  kvůli tomu, že máme odlišné vibrace, a ona se oddálila tak moc  od toho, kým skutečně je, tak se nás snažila přesvědčit, abychom tam  šli s ní, aby tolik necítila to oddělení. My řekli: Musíš přijít tam, kde jsme my.

Čtěte také:  Abraham Hicks - Jak nejlépe vychovávat děti?

Host: Děkuji.

Abraham: Vše, o čem mluvíme, je o tom… být méně podmínečný. Protože je velmi těžké být tak pohlcen v detailech toho,  co se už manifestovalo, což z našeho pohledu  jsou staré zprávy. Je to jako žvýkačka, ze které jste  vyžvýkali už veškerou příchuť. Šťáva už tam není. Zde je život,  kterému věnujete pozornost, a jak mu věnujete pozornost, chcete se samozřejmě cítit dobře, a tak jak jednotlivec, nebo jako  rodič nebo jako zaměstnavatel… jako hromadné vědomí začnete  vyžadovat detaily od své reality, protože když se podíváte na něco, z čeho  máte dobrý pocit, říkáte, že toho chcete víc, a když se díváte na něco, z čeho máte  špatný pocit, říkáte, že toho chcete méně, tak začínáte schvalovat zákony jako: Tohle nebudeme tolerovat. Chceme více tohoto.

holding-the-sun-silhouette-1920x1200-1080x675

 

Problém je, že se nedokážete shodnout,  co si myslíte, že potřebujete, abyste se cítili dobře. Různí lidé chtějí různé věci  a svět je dostatečně velký na to, abyste všichni našli uspokojení. Ale když jste přesvědčeni, že ta podmínka  se musí změnit, než se můžete cítit dobře, tak se snažíte  kontrolovat nekontrolovatelné. Musíte najít způsob… tomu spousta lidí říká tolerance. “Vím, že to nemohu kontrolovat,  tak budu trpět kvůli tomu, že to existuje.”

Ale to utrpení kvasí, dokud nedojde  k povstáním. Všimli jste si? Zatímco bezpodmínečná láska  nebo bezpodmínečný soulad je to, že už nevěříte, že musíte být tam,  kde veškerá příchuť už ze žvýkačky byla vyžvýkaná. Bezpodmínečná láska je to,  že chápete, že existuje vibrační realita, která je ve stavu stávání se a svou  pozornost věnujete bezpodmínce. Svou plnou pozornost věnujete tomu,  co si chcete umožnit, aby se stalo. Cítil jste to? Budeme o tom postupně mluvit více.

Líbil se vám článek a video? Níže přispěním libovolné částky podpoříte překlady a provoz této stránky. Umožní mi to Vám poskytovat více obsahu. Každý příspěvek oceňuji. Více se dozvíte ZDE. Děkuji.

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *