Vánoční vzkaz od Abraham

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Host: Vánoce mi připadají jako takové období zmatku… venku jsou všechny možné sekty a chtějí pomáhat a já myslím na jednoho černocha, který žil v naprosto strašných podmínkách a lidi mu chodili pomáhat tak trochu proti jeho vůli … a já přemýšlím o tom, že si tu svou situaci vybral – ale přitáhl si tyto lidi, aby mu pomohli se z ní dostat, nebo jsou to jen… lidi, kteří vstoupili do jeho reality a snaží se ji změnit?

AH: Odpověď na to byste zjistila pouze, pokud byste mohla sledovat jeho a emoci, která z něj vyzařuje. Pokud ho jejich interakce pozvedá, tak je to naplnění něčeho, co chtěl. Pokud ho jejich interakce štve, tak to není v souladu s tím, co chce, ale možná v souladu s tím, co chtějí oni, a tak spíš on je možná postavou v jejich hře, než že by oni byli postavami v jeho hře. Je tohle to, v čem spočívá váš zmatek?

Host: Částečně a… zajímalo by mě, jak vlastně Vánoce… vánoční příběh a to všechno, v čem jsme všichni byli vychováni… Já sama zjišťuji, že se na to dívám úplně jinak, i když jsem tomu nikdy tak moc nepodlehla, ale zjišťuji, že se na to dívám úplně jinak.

AH: No, s Vánoci je spojena spousta historek; ta převažující, kterou slýcháme, je o malém kulatém mužíčkovi v červeném obleku s dlouhými bílými vousy, který žije na Severním pólu a má skřítky a soby a nosí dárky – to je převažující vánoční příběh, který se tu hojně vypráví. Většina lidí má na mysli tenhle. Pokud mluvíte o vánočním příběhu, který vypráví o narození Ježíška, ten se tak často neříká, přestože je starší. O kterém tady chcete mluvit?

Host: Nejsem si jistá. Řekla bych, že to sama prožívám trochu… to protože moji přátelé se toho účastní – chození do kostela, vánoční oslavy, neposkvrněné početí, pomoc…pomoc druhým v tomto čase a… já stojím v pozadí a dívám se na to jinýma očima…

AH: My, když pozorujeme pocity a emoce, které se vyskytují v tomto období, tak velmi zřetelně vidíme, že je to doba nedostatku. V této době víc lidí z řady důvodů pociťuje negativní emoce.

Hlavní důvod je, že jsou… je to doba dávání dárků, což znamená, že je to doba utrácení peněz. A protože peníze jsou oblast, kde už tak je veliký důraz na nedostatek, rozdmýchává to tu starou známou obavu z nedostatku peněz.

Čtěte také:  Zhmotnit si hrad nebo knoflík? Je to stejné.

Pozornost vůči tomu většímu důvodu, pozornost vůči Kristovu příběhu, pozornost vůči povznášení druhých – tohle ten pocit tak nějak utlumuje. Jinými slovy, je to rozptýlení či odvedení pozornosti od toho, z čeho nemáte dobrý pocit, a v tomto ohledu si myslíme, že je to velmi dobrá věc.

Nikdy jsme z toho příběhu nebyli moc nadšení. A to není ani ten, po němž byl tento velký svátek pojmenován. Nikdy to takhle nechtěl, nikdy nežádal, aby to takhle bylo, ve skutečnosti si přál přesný opak. Takže Vánoce nejsou něčím, co Ježíš Kristus slaví, tím vás naprosto můžeme ujistit.

Je to něco, čemu on nevěnuje vůbec žádnou pozornost, protože se to stalo obdobím utrpení, dobou strádání, dobou velkého smutku či většího smutku než kdy jindy. Jemu je mnohem bližší historka o Santa Clausovi, abychom byli upřímní. Myslíte, že si děláme legraci, ale nemohli bychom být vážnější.

Jsou to ty pozitivní aspekty vašeho života, kterým my všichni věnujeme svou pozornost, víte? A kdykoli zažíváte nedostatek nebo bolest, i kdybyste se museli kvůli tomu vrátit dva nebo tři tisíce let zpátky, abyste ji vyhrabali, my říkáme, že v tom není žádná ctnost.

Není žádná ctnost v bolesti, kterou jste vyštrachali ve své životní zkušenosti, a ještě mnohem méně ctnosti je v bolesti, kterou jste vyhrabali v životě někoho jiného. Takže pokud vaši přátelé hledají způsob, jak se cítit lépe, tak tím, že se dívají na věci, které je rozesmutňují, to nenajdou. Ale my netvrdíme, že je to pokaždé tenhle případ.

Protože víme, že jsou lidé, kteří opravdu chtějí druhé pozvedat. A v tuto dobu opravdu – když mají v břiše teplé jídlo a v krbu teplý oheň a žijí si velmi pohodlně – to je doba, kdy se dívají na ty, kdo toho tolik nemají, a chtějí být užiteční. A my říkáme: Je mnoho způsobů, jak být užiteční těm, kdo nemají tolik, jako vy.

Za prvé – nevšímejte si jejich nedostatku! Nevěnujte pozornost tomu, co nemají! To je jako byste k nim přišli a vzali kusy jejich života a roztrhali je na kousíčky a řekli: „Tohle je váš život – protože se nedokážete o sebe postarat, jste neschopný, nic nedokážete.

“ Někdy dokonce řeknou: „Vy určitě nestojíte za nic, takže já, který jsem rozumnější a silnější a chytřejší, vám dám kus svého života – a to by vám mělo udělat mnohem líp.“ A my říkáme: Ta hlavní zpráva, kterou jim tím dáváte, je: „Vy to sám nezvládáte, takže to za vás udělám já.“ A většina z nich tam stojí ponížená vaší nabídkou, rozzlobená vaší nabídkou, nebo požadují, abyste nabídli víc.

Čtěte také:  Je to vaše

Tohle všechno je negativní, to všechno je kontraproduktivní a všechno se to vzájemně podporuje. Takže my říkáme: Pokud byste si z toho nejdůležitějšího udělali svou nejvyšší prioritu – ne daleko dole na seznamu, kde to po většinu vašeho života bylo, ale teď přímo tady nahoře – tou nejdůležitější prioritou dneška je, ŽE SE CÍTÍM DOBŘE.

Pak zjistíte, že se usmíváte v době, kdy z vašeho úsměvu někdo bude mít skutečný užitek. Zjistíte, že uhýbáte někomu z cesty. Zjistíte, že v pravou chvíli nabízíte ta správná slova. Zjistíte, že povznášíte – tím, že jste povzneseni, rozumíte.

Takže my říkáme: Pro někoho jsou tyto oslavy povznášející, a tudíž jsou na správném místě. Někoho tyhle oslavy nepovznášejí, a tudíž nejsou na správném místě, jen hrají tu hru. Jen prostě nepřišli na způsob, jak se toho neúčastnit. Protože nikdy nic jiného nepoznali. Tradice občas přinášejí velmi dobrý pocit.

S tradicí je spojena spousta úžasných věcí. Je to všechno spolu propojené, že? Máte vzpomínky na předešlé Vánoce – některé dobré, některé ne tak dobré – vyberte si z toho to dobré a každý rok si to přehrávejte, jestli chcete.

Ale co my chceme říct je, že nepotřebujete speciální svátek zapsaný v kalendáři – že každý den v roce se můžete znovu vynořit v tomto vzrušujícím životě, bušit se do hrudi se slovy: „Tady jsem a jsem šťastný, že jsem naživu, a dnes hodlám hledat pozitivní stránky věcí kamkoli půjdu!“

Překlad:  Verah27  2018

Pokud jste v článku nebo videu našli inspiraci nebo jiný přínos pro svůj život, přispějte prosím finačním darem dle svých možností. Bez Vašich darů by nový obsah na tomto webu nemohl dále vznikat.

Děkujeme!

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Vaše očekávání jsou klíč

Host: Ok, takže co se mi dobře daří, je šířit veselou náladu, prostě to o …

1 komentář

  1. Děkuji za super výběr a překlad!!! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *