Abraham Hicks – Výchova dětí

Líbí se vám překlady a moje tvorba? Můžete mě ZDE podpořit. Jakýkoliv příspěvek oceňuji. Děkuji

Přepis:

Host: Kam by měla jít má dcera na střední? To ale není otázkou, že?

Abraham: Ne, otázkou je, co je mi po tom, kam se má dcera rozhodne jít na střední?

Host: Bingo. Asi je to otázka o tom, jak vychovávat.

Abraham: Řekneme vám to takto.

Host: Dobře.

1234780-english-spring

Abraham: Nejlepší rodič je takový, který se podívá na své dítě a řekne: “Máš v sobě naváděcí systém, a teď je dobrý čas jako každý jiný, aby ses ho naučil používat. A slova neučí. Tak se zamysli nad tím, co chceš, a jdi si za tím.”

Host: To bych zvládla s dospělými, ale v případě vlastního dítěte je to těžké.

Abraham: Ano, protože svému dítěti říkáte: “Nejsi ještě dost chytrý.” To mu ale říkat nechcete. Chcete mu říct: “Všichni jsme to objevili za chodu. A zábava je v tom objevování. Ani na chvíli bych tě o moment objevování nepřipravila. Jak tě nechám objevovat, já budu praktikovat svou víru ve tvůj blahobyt, protože v něj věřím. Věřím ve tvůj blahobyt.”

1306409

Rodiče se o své děti někdy až příliš starají. Neví ale, že to u dětí způsobuje nesamostatnost. A dítě vás pak nesnáší, protože… nemělo prostor se samo rozhodovat. A bude vás vinit za každý hrbol na cestě. Kdybyste dětem dala moc si jít svou vlastní cestou, ty hrboly, i když jsou někdy nepříjemné, jim dodá pocit uspokojení. Protože se budou metodou pokusu a omylu učit.

Nemějte strach. Blahobyt jim je na dosah. Když svému dítěti jakéhokoliv věku řeknete: “Chci, aby můj názor ve tvém rozhodování hrál větší roli než tvůj názor,” tak jen oddalujete nevyhnutelné. Protože v jisté chvíli vaše dítě bude vyžadovat odlet z hnízda. A čím dříve mu v tom odletu umožníte, tím méně odporu k vám bude mít. Čím připravenější dítě je a čím déle neroztáhne svá křídla, tím bude nesmělejší a ustrašenější.

Vše je v pořádku. Nechte své dítě se rozhodnout a mějte radost z jakéhokoliv rozhodnutí. A ať tou hlavní věcí, kterou budete projektovat, je tato stálá… touha po víře, i před tím, než ji získáte. “Věřím ti. Věřím, že objevíš svůj naváděcí systém. Věřím blahobytu a věřím v blahobyt. Těším se z toho, co je před tebou. Jsem nadšená z tvého života. Jsem nadšená z TVÉHO života.”

Překlad: David Dajw Formánek

 

Líbil se vám článek a video? Přispěním libovolné částky níže podpoříte tvorbu překladů i chod stránek. Oceňuji vaše dary.

Přispějte

Vyberte způsob daru
Kontaktní údaje

Please enter offline donation instructions in this form's settings.

Dar celkem: 100.00Kč

Čtěte také

Přichází první myšlenka nebo pocit?

Abraham v tomto videu popisuje vztah mezi našimi myšlenkami a myšlenkami našeho Zdroje.

6 komentáře

 1. Dobrý úhel pohledu, ale jako tak často u nehmotných entit zkreslený lhostejným optimismem bytostí, které neznají, nechápou a ignorují bolest.
  Když tento názor beru jako inspiraci, je to fajn. Když ho beru jako absolutně platný, dovede mě to až k nelidksé lhostejnosti a brutalitě.
  Pokdu myslíte že přeháním, frázujte si optimistické hlášky tohoto textu do úst rodičů dětských feťáků, mladistvých zločinců, členů svazu sociálně demokratické mládeže a jiných podobných existencí.

 2. Václav Volek

  No, hádejte se s Basharem, kdo skutečně nezná a nechápe 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=daLSzmMMp9g

  • Velmi bych ocenila titulky k videu od Bashara 🙂 🙂 🙂

   • Václav Volek

    Zatím co dumám, jestli se pustit do překladu (je to pro mě o dost složitější než volný poslech, který většinou zvládám až na poněkolikátém poslechu…), narazil jsem “čistě náhodou” na to samé sdělení zas v jiné Basharově diskusi:

    https://youtu.be/8rhC0BXv_r0?t=277

    Pojkud se tedy neobjeví vhodnější kandidát, pokusím se Vám sdělení ztitulkovat 🙂

  • Bashara už nepřekládám, protože už několik kanálů na Youtube muselo všechna jeho videa smazat (jeden kanál byl dokonce zrušen) kvůli autorským právům, které si nárokoval oficiální kanál Bashar Communications. Nedávno se objevil jeden překlad Bashara do češtiny, ale asi do týdne bylo video smazáno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *